Jak poznat kvalitní pastelky a psací pera? Které dětem pořídit a kterým se vyhnout?

Má smysl vybrat pero a pastelky, které se dětem dobře drží a zároveň se jim líbí
Foto: iStock.com
Sdílej na facebooku
22. srpna  2017 
 14:00

Jak to mají vaše děti? Taky mají na začátku školního roku krásný penál naplněný všemi předepsanými pomůckami, a na konci roku se v něm krčí pár posledních kousků s okousanými násadkami? Ale stejně zase půjdeme se seznamem a všechny ty věci pořídíme. Tady máte tipy na to, co všechno pořídit.  

Prvňáci budou nejdřív psát obyčejnou tužkou a teprve později přejdou na plnicí pero, ale od začátku užijí pastelky, často také voskovky, některé školy chtějí i fixy.

U začínajících školáků stejně jako u těch starších rozhodně platí: nechte je, ať školní psací a kreslicí potřeby vybírají s vámi. S těmi, které se jim líbí, budou pracovat ochotněji. Zároveň se snažte pořizovat školní pomůcky kvalitní, protože levné nevydrží a hlavně: často se s nimi hůře pracuje, což dítě odradí. 

9 nesmyslů, které bude škola od září zase chtít po vašich dětech

9 nesmyslů, které bude škola od září zase chtít po vašich dětech

Až po pár nájezdových dnech začne normální výuka, dočkáte se. Požadavky, které učitelky diktují do dětských notýsků – případně posílají mailem – a…celý článek

Důležitější než křiklavý obrázek oblíbené postavičky je něco jiného. Nesnažte se levně koupit tužky či pastelky, které se dítěti špatně drží, při ořezávání se lámou a na které musí tlačit, aby bylo vidět, co kreslí.

Jak poznat kvalitní tužku či pastelku?

Kvalitní pastelku poznáte tak, že si vyzkoušíte nejsvětlejší barvu z celé sady. Pokud příliš netlačíte a vidíte barevnou stopu na papíře, držíte v ruce kvalitní pastelku s tuhou, v níž je kvalitní pigment. Pokud se vám ale tužky lámou při ořezávání, je to tím, že tuha není lepena po celé délce a tuha je již pravděpodobně zlámaná uvnitř. 

Kdy řešit, že dítě drží tužku úplně špatně? Podívejte se!

720p 480p 360p 240p
Kdy mají rodiče řešit, že dítě drží pastelku nebo tužku úplně špatně? • VIDEO: 

 

Jak zvládnout start školy? Vyprávějte o svých neúspěších

Jak zvládnout start školy? Vyprávějte o svých neúspěších

Leckdy drsný návrat do lavic nyní zažívají školáci i studenti. A také jejich rodiče, kteří občas musí zaktivovat i poslední zbytky trpělivosti, aby…celý článek

Jak zkrotit děti poněkud zdivočelé po prázdninách? Škola už se blíží

Jak zkrotit děti poněkud zdivočelé po prázdninách? Škola už se blíží

Bojíte se dalšího školního roku? My taky! Ale dřív než dojde na všechny ty příšerné seznamy, nákupy učebnic a přihlašování do kroužků, musíme nejdřív zkrotit…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
360p
Botanicum vás potěší ilustracemi i množstvím informací
5. - 6. týden: Na mateřství jsou nejhorší pocity beznaděje
5. - 6. týden: Na mateřství jsou nejhorší pocity beznaděje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku