Kojení porodnici navzdory?

Během mezinárodního týdne kojení, který v neděli skončil, zaznělo ledacos. Třeba to, že české ženy kojí málo, protože příliš brzy opouštějí porodnici. Nechci teď rozebírat, zda Češky kojí málo, hodně, krátce nebo dlouze. Ale mám pocit, že mnoho z nich kojí své děti porodnicím navzdory a že čím dříve je opustí, tím spíše dokáží své děti živit přesně takhle. Sama jsem v porodnicích přivedla na svět čtyři děti a vždycky mi kojení šlo lépe, když jsem se byla v klidu doma.

A nemusela jsem v šest ráno měřit teplotu svoji ani dítěte, stejně jako mi nikdo nezakazoval mít miminko v posteli  a taky nikdo neustále necoural tam a zpátky. Nemluvě o tom, že nechat si s kojením poradit přímo v porodnici je taky sázka do loterie, protože si můžete být skoro jistí tím, že co sestra, to jiný názor na to, jak to máte dělat. Když jsem loni v porodnici slyšela, co všechno střídající se personál doporučil ženě, která se mnou byla na pokoji, nedivila jsem se, že se nakonec rozplakala. 

Bohužel, těch, které dokáží skutečně dobře poradit, je tam málo a stejně se tam vždycky bude bojovat s nedostatek klidu a v případě personálu i času. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
360p
Páni kluci s abíčkem už tenhle víkend! Vezměte děti a doražte
5. - 6. týden: Na mateřství jsou nejhorší pocity beznaděje
5. - 6. týden: Na mateřství jsou nejhorší pocity beznaděje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku