Pomoc, oni ho nevzali!

Nepamatuju si, jak probíhal zápis, když jsem šla do první třídy, ale řekla bych, že dvacet minut netrval. Dneska jsou to takové svého druhu přijímačky, a to prosím na běžnou školu, nic výběrového. Jak to musí vypadat, když chcete dítě přihlásit třeba do proslulé jazykovky, snad ani nechci vědět. 

My jsme to s naším synem měli nakonec dost na háku, protože už předtím jsme se doma rozhodli, že ho nakonec do první třídy nedáme. A že půjde až o rok později. V ledasčem je napřed, v ledasčem se chová tak, jak odpovídá jeho věku – není mu ještě ani šest a školní porovnávání s dětmi o rok a více staršími by asi nebylo úplně fér. A my rodiče budeme muset trochu zakleknout nad trénováním správné výslovnosti. 

Každopádně jsem se tenhle týden u zápisu nemusela hroutit z toho, že postava, kterou syn namaloval, je dost strašná. Nebo že odmítl přednést na pokyn básničku, natož písničku. A že zavazovat si tkaničky taky ještě neumí.

Ale říkám si, co když to jiní rodiče a hlavně jejich děti brali vážně? Není to trochu stresující? Co když dítě nebylo ve formě, a ač na první třídu nepochybně má, ve čtvrtek odpoledne už to prostě nepředvedlo? Jasně, vezmou ho, ale napíšou si tam někam, že vlastně "nic moc"? 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Neuvěřitelně jednoduchý trik: Jak pohodlně nosit sedačku s miminem?
22. týden: První kopance!
22. týden: První kopance!

Poradna: Můj porod se nepovedl. Mohu podat stížnost za pochybení?

Poradna: Můj porod se nepovedl. Mohu podat stížnost za pochybení?

Na dotaz odpovídá Judr. Barbora Pospíšilová, ředitelka úseku likvidace škod D.A.S. Rechtsschutz AG, pobočka pro ČR. www.das.cz

První vysvědčení. Ze známek nedělejte drama, dítě potřebuje povzbudit

První vysvědčení. Ze známek nedělejte drama, dítě potřebuje povzbudit

Nejlepší motivací je pochvala i za drobné úspěchy. Zapomeňte na dril a tresty.