Zlatíčka 2017

Pomoc, oni ho nevzali!

Nepamatuju si, jak probíhal zápis, když jsem šla do první třídy, ale řekla bych, že dvacet minut netrval. Dneska jsou to takové svého druhu přijímačky, a to prosím na běžnou školu, nic výběrového. Jak to musí vypadat, když chcete dítě přihlásit třeba do proslulé jazykovky, snad ani nechci vědět. 

My jsme to s naším synem měli nakonec dost na háku, protože už předtím jsme se doma rozhodli, že ho nakonec do první třídy nedáme. A že půjde až o rok později. V ledasčem je napřed, v ledasčem se chová tak, jak odpovídá jeho věku – není mu ještě ani šest a školní porovnávání s dětmi o rok a více staršími by asi nebylo úplně fér. A my rodiče budeme muset trochu zakleknout nad trénováním správné výslovnosti. 

Každopádně jsem se tenhle týden u zápisu nemusela hroutit z toho, že postava, kterou syn namaloval, je dost strašná. Nebo že odmítl přednést na pokyn básničku, natož písničku. A že zavazovat si tkaničky taky ještě neumí.

Ale říkám si, co když to jiní rodiče a hlavně jejich děti brali vážně? Není to trochu stresující? Co když dítě nebylo ve formě, a ač na první třídu nepochybně má, ve čtvrtek odpoledne už to prostě nepředvedlo? Jasně, vezmou ho, ale napíšou si tam někam, že vlastně "nic moc"? 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
12. týden: Nekonečné čekání v čekárně
12. týden: Nekonečné čekání v čekárně

Rodiny ušetří až tisíce ročně. Miloš Zeman podepsal daňový balíček

Rodiny ušetří až tisíce ročně. Miloš Zeman podepsal daňový balíček

Prezident Miloš Zeman podepsal vládní daňový balíček, který zvyšuje daňové slevy na druhé a další dítě.

Rodiny s dětmi si polepší a ušetří. Prezident podepsal zvýšení daňových slev

Rodiny s dětmi si polepší a ušetří. Prezident podepsal zvýšení daňových slev

To je dobrá zpráva při pátku. Prezident Miloš Zeman podepsal vládní daňový balíček, který zvyšuje daňové slevy na druhé a další dítě.