Mami, na nás jste teda byli přísnější!

Není přísnějších vychovatelů než starších sourozenců. Bedlivým okem sledují, co všechno jejich mladším bratrům a sestrám projde, a běda, pokud nad něčím přimhouříte oči. „Někdo je vychovávat musí, když vy to nezvládáte,” odvětí vám devatenáctiletý rozhořčeně, zatímco peskuje pětiletého bratra za to, že nesedí v klidu u stolu, a ještě někomu skočil do řeči. A nejméně jednou týdně se od teenagerů a mladých dospělých dozvíte, že na ně jste tedy byli přísnější. 

Což je do jisté míry pravda. Sama jsem se svým starším dvěma synům už několikrát omluvila, že jsem občas přistoupila k tělesným trestům, protože jsem byla mladá a hloupá matka. Taky jsem se daleko snáze rozčilila kvůli nějaké pitomosti, která mi dneska stojí maximálně za zdvižení obočí, což je pro mladší děti výhodou. 

Ale ráda bych těm starším řekla i to, že si taky nepamatují všechno a že prušáckou výchovu neměli ani oni. A tak že by ji nemuseli uplatňovat ani vůči sourozencům. Bohužel se jim to v jejich svatém hněvu moc vysvětlit nedá. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
360p
Botanicum vás potěší ilustracemi i množstvím informací
5. - 6. týden: Na mateřství jsou nejhorší pocity beznaděje
5. - 6. týden: Na mateřství jsou nejhorší pocity beznaděje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku