Tak já ti ty děti pohlídám!

Chystám se na menší operaci, manžel bude hlídat tři dny děti a je z toho trochu nesvůj. Takhle mi jedna kamarádka vylíčila svůj program na následující týdny. Aby toho na manžela nebylo moc, rozhodla se do boje povolat svou matku, která mu s dětmi pomůže. Tchyni zavrhla, že nechce poslouchat řeči o tom, jak chudákovi jejímu synovi nechává děti na krku, protože si neumí své zdravotní problémy vyřešit jinak. 

Taky vás na tom něco zarazilo? Pro upřesnění, jde o jejich dva společné potomky, téměř tříletá dvojčata. Jejich matka je s nimi třetí rok doma, manžel pracuje. Nějak se jim doma ustálilo, že když se o ně občas stará on, je to vlastně hlídání, za které očekává zvláštní ocenění. Rozhodně nejsou jedinými rodiči, kteří to takhle vnímají. 

Někde to začne a naštěstí skončí u jakžtakž žertovného sdělení "přebal si to dítě, smrdí", jinde to ale pokračuje a nabývá výše zmíněných rozměrů. A to i v rodinách, kde se otec zapojuje do péče o potomky více než kamarádčin manžel. 

Čím to je? Nechce se mi věřit tomu, že je to jen tím, že mužům se do péče o nejmenší ne moc komunikující děti nechce. Nemohou (si) za to do jisté míry ženy, které své partnery k péči o děti nepouštějí jindy než tehdy, když už vyloženě není zbytí, a tak je snadné podlehnout dojmu, že matka se stará a otec občas pomůže, podrží, pohlídá? 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
1080p 720p 360p
Šestiletá holčička dala rodičům lekci z výchovy. Co jim řekla?
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku