3 jednoduché tipy, jak rozmluvit batole

...
...
Foto: Shutterstock.com
Sdílej na facebooku
14. října  2016 
 06:00

Možná vám jde z vašich potomků hlava kolem, ale možná byste rádi, aby mluvili trochu více a lépe. Jak jim v tom pomoci? 

Jenny Harasty, významná australská neuroložka a odbornice na vady řeči, zjisila, že až na výjimky je u dívek vývoj řeči rychlejší a probíhá s menšími potížemi. Vysvětluje to tím, že ženy mívají dvě určité oblasti mozku, které odpovídají za řeč, o dvacet až třicet procent větší než muži. Otázkou podle ní stále zůstává, zda jsou větší proporce těchto částí mozku vrozené, nebo se zvětší v důsledku toho, že je děvčátka a později ženy obvykle více používají.

Proč jsem ráda, že mám dítě až po čtyřicítce, i když je to náročné

Proč jsem ráda, že mám dítě až po čtyřicítce, i když je to náročné

"Starý lidi by neměli mít malý děti," řekla onehdy moje známá, když asi po sté sundavala dvouletého syna z knihovny. Bylo jí pětačtyřicet a tvrdila,…celý článek

Ať již jsou příčiny jakékoliv, Jenny Harasty a samozřejmě i celá řada dalších odborníků tvrdí, že pro rozvoj řeči je naprosto zásadním věkem období od narození do osmi let. Řeč pochopitelně rozvíjíme a brousíme neustále, během dospívání i dospělosti, avšak období do osmi let je dle mnoha specialistů zcela zásadní.

A jak tedy v raném věku dítěti zcela prakticky a jednoduše pomáhat? Je velmi zajímavé, že některé maminky tyto věci dělají naprosto intuitivně a přirozeně.

Praktické rady, jak rozmluvit batole

U nejmenšího batolátka, které začíná žvatlat svá první slova, se velmi osvědčuje, když si naprosto jednoduše opakujete slova, která má dítě při svých pokusech na mysli.

Rozjařené dítko například nadšeně ukazuje na balon a říká „ba, ba“ – vy v tu chvíli můžete vlídně dodat: „Ano, balón. Velký balón!“ Není nutné a ani vhodné, abyste po dítěti vyžadovala, aby vše opakovalo. Slova po vás bude nakonec spontánně opakovat samo.

TADY SI přečtete další rady, jak zlepšit vývoj řeči dítěte

 

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
360p
Páni kluci s abíčkem už tenhle víkend! Vezměte děti a doražte
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku