Hledá se hrdina, který pomůže dětem, aby jen neseděly u obrazovek

Foto: Shutterstock.com
Sdílej na facebooku
21. září  2016 
 06:00

České děti tráví spoustu času u počítačů a chytrých telefonů. Ke změně chce přispět i televize Prima, která navázala spolupráci s nadací Reach for Change. Jejich společný projekt má za cíl pomoct najít českým dětem zajímavé možnosti aktivního trávení volného času.

Projekt s názvem Prima Hrdina odstartoval v úterý a zájemci se do něj mohou hlásit až do prvního listopadu. Podstatou projektu je hledání inovativního nápadu, který pomůže dětem trávit víc času aktivně. Nápady budou hodnoceny ve čtyřech kolech hlasování (hlasovat budou dobrovolníci, experti, děti a nakonec veřejnost). Ti, kteří postoupí do užšího kola výběru, dostanou jedinečnou šanci zúčastnit se tzv. akcelerátoru v podobě několikadenního workshopu, který jim pomůže rozvinout myšlenku a prezentovat se na veřejnosti.

DYS poruchy se dají poznat už u batolat. Jak vypadají a co s nimi dělat?

DYS poruchy se dají poznat už u batolat. Jak vypadají a co s nimi dělat?

Škola je v plném proudu a s ní se možná začínají objevovat i problémy s učením. U některých dětí se totiž právě v první třídě zjistí, že trpí nějakou…celý článek

...
Vítězný nápad bude ohodnocen grantem ve výši 700 tisíc korun. Kromě financí dostane vítěz i know-how k projektu, který se může rozšířit i do dalších zemí. Bude-li projekt úspěšný, může trvat i několik let. Více informací a veškeré podmínky pro přihlášení najdete zde. Projekt můžete také sledovat na facebookovém profilu.

Reach for Change je nadace, která vznikla před šesti lety, má zastoupení v 18 zemích světa na třech kontinentech a jejímž posláním je podporovat inovativní nápady veřejnosti, které pomáhají dětem. V současnosti podporuje nadace asi 400 sociálních „podnikatelů“ po celém světě.

Neuvěřitelně legrační tváře miminek. Určitě vás rozesmějí!

Neuvěřitelně legrační tváře miminek. Určitě vás rozesmějí!

Neumí sice mluvit, ale vyjadřovat se gesty umí perfektně! No řekněte, nejsou jejich tváře pěkně praštěné a roztomilé? Snímky, které kolují na Instagramu…celý článek

 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
720p 360p
Týden čtení dětem: Alespoň dvacet minut denně!
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku