Dokonalá svatba

Má smysl, aby matka s dítětem komunikovala už od početí? A jak na to?

 • Foto: Shutterstock.com
  Sdílej na facebooku
  13. června  2016 
   06:00

  Nemusíte věřit tomu, že dítě v děloze vnímá všechno, co se děje venku, ale ledacos se k němu nepochybně donese. Každopádně některé těhotné ženy mají chuť navazovat s ním kontakt dávno před tím, než se potomek narodí. Co všechno zkusit? 

 • Má to smysl?

  ...

  Snad všichni včetně většiny zdravotníků už věří tomu, že má smysl podporovat vztah matky a dítěte, jakmile se miminko narodí. Proto se má přikládat hned na porodním sále a nemá trávit čas samo, když může být s matkou. Bonding je však podle některých důležitý už během těhotenství. "Umožní vám to lépe se připravit na rodičovství," tvrdí Michelle O'Neill, autorka knihy Meditace v těhotenství. Podle ní se s budováním vztahu k dítěti dá vědomě začít už po početí. Jak na to? 

 • Masírujte si břicho

  ....

  Od chvíle, kdy žena zjistí, že je těhotná, nejspíše si sama začne čas od času pokládat ruce na břicho. "Těhotné to dělají automaticky," citoval autorky knihy web newparent.com s tím, že tento pohyb uklidňuje matku i dítě zároveň. Jakmile žena začne cítit pohyby dítěte, může hlazením reagovat na jeho kopání a strkání. 

 • Společný poslech hudby

  1080p 720p 480p 360p 240p
  Takto Babypod funguje • VIDEO: 

  Hudba dost možná napomáhá vytvořit vazbu mezi matkou a dítětem, která pak přirozeně pokračuje i potom, co přijde na svět. Nedávná studie ukázala, že děti, které už v děloze poslouchaly jednoduché melodie, si je pamatovaly po narození. Volte jakýkoliv druh uklidňující hudby, autorka knihy pak osobně doporučuje Bacha a Handela. 

 • Zpěv a mluvené slovo

  ...

  Těhotná se může cítit divně, když by měla mluvit na svoje břicho, ale stydět se za to nemusí, mimiko si tak zvyká na zvuk jejího hlasu, který samozřejmě slyší, i když matka mluví s někým jiným. Nechápe význam slov, ale to vůbec nevadí – některé těhotné svým dětem dokonce předčítají.

 • Zkuste jógu nebo meditaci

  360p 240p
  Naučte se uklidnit kojence pevným zavinutím • VIDEO: 

  Zatímco prenatální jóga se často soustředí na matku, ve skutečnosti je možné tohle cvičení využít i k tomu, aby se žena mohla spojit se svým dítětem. "Někdy je těhotná matka tak zaneprázdněná, že jediný čas, který může využít ke kontaktu s dítětem, je třeba během cvičení," míní Michelle O'Neill. Nakonec, proč ne. Meditace je další možností, která nabízí klid a reflexi, není to zase tak složité, jak se mnozí obávají. 

 • Pište si deník

  ...

  Psaní deníku nejenže pomáhá zachycovat vzpomínky všeho druhu, ale stává se také místem pro záznam pocitů. Pokud se vám do deníku nechce, můžete zkusit dopisy nebo třeba webový blog, který nakonec nemusíte nikde zveřejňovat. Stačí věta o tom, jak jste denně mysleli na své dítě. 

/
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
720p 480p 360p 240p
Hit: Jak okamžitě utišit plačící dítě? Mrkněte na trik zkušeného …
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku