Vstává moc brzo? 4 tipy, jak přimět dítě, aby ráno ještě chvíli spalo

 • Foto: Shutterstock
  Sdílej na facebooku
  16. listopadu  2016 
   06:00

  Všude je tma, z ulice je slyšet maximálně lidi, kteří se až nad ránem vracejí z večírků. Vlastně všude tma není, vy budete muset rozsvítit, protože váš malý potomek už se domáhá toho, abyste vstali. Bez ohledu na to, že je sotva šest, nebo dokonce ještě méně hodin. Jak ho to odnaučit? 

 • 1. Vezměte ho k sobě

  Chudák otec dítěte byl nemilosrdně odstraněn

  Vezměte ho prostě k sobě do postele. Na mnohá robátka má teplé rodičovské hnízdečko takřka magický účinek a jsou ochotná si ještě chvíli pospat nebo si alespoň v blízkosti dřímajících rodičů ještě chvíli lebedit. Pokud to jde, posuňte večerní ukládání, a tedy i celý denní režim. V některých případech to po čase může skutečně „zabrat“.

  360p 240p
  Zázrak jménem bílý šum • VIDEO: 

 • 2. Nemá hlad?

  ...

  Některé děti se brzy ráno budí hlady, a tak se můžete pokusit po konzumaci ranní porce mléka pokračovat ve spánku. Hladová batolata může na chvíli uspokojit například i miska piškotů poblíž postýlky apod.

 • 3. Nezapomeňte na hračky

  ...

  Nechte dítěti u postýlky hračky, ideálně takové, které nemá k dispozici přes den. Některé děti se umí již v útlém věku na chvíli velmi dobře zabavit samy, tedy v případě, že jim k tomu poskytnete prostor a klid.

 • 4. Nestartujte na první dobrou

  ...

  S předcházejícím bodem souvisí i to, že obvykle není třeba vrhat se k postýlce ihned, jakmile uslyšíte první žvatlání či kňourání. „Dopřejte mu čas, aby se naučilo hrát si samo a trochu splnění svých snů oddálit,“ radí kupříkladu populární psycholožka a autorka knih o výchově Anne Bacus.

  DALŠÍ UŽITEČNÉ TIPY NAJDETE ZDE

  Mateřská tabu: 9 věcí, které trápí matky s úzkostnou poruchou

  Mateřská tabu: 9 věcí, které trápí matky s úzkostnou poruchou

  Začátek školního roku bývá dobou, kdy úzkost matek nabírá na obrátkách. Školní akce, úkoly, kroužky, plány, zápasy a turnaje, prostě ani jeden den…celý článek

  Těhotenství za 90 vteřin! Otec natočil své rodině originální video

  Těhotenství za 90 vteřin! Otec natočil své rodině originální video

  Když tenhle muž zjistil, že jeho žena je těhotná, začal ji natáčet. A ve videu dlouhém necelé dvě minuty se mu povedlo zachytit, jak se měnilo její…celý článek

/
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
720p 360p
Týden čtení dětem: Alespoň dvacet minut denně!
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku