Děti se nehýbou ani jednu hodinu denně!

Foto: Shutterstock
Sdílej na facebooku
27. září  2016 
 06:00

Kolik času stráví vaši potomci alespoň trochu namáhavým pohybem na vzduchu? Měly by to být v průměru dvě hodiny denně, přičemž většina dětí nedá ani jednu hodinu. A to je špatně, protože se to podepisuje na jejich kondici, imunitě a do budoucna i na zdraví. 

Podle doporučení Světové zdravotnické organizace by měly strávit na čerstvém vzduchu minimálně hodinu denně, což podle průzkumu splňuje 86 procent dětí. “Je nutné ale dodat, že podle průzkumu venkovní aktivita rapidně klesá ve školním věku v důsledku nárůstu školních povinností a zájmových kroužků. Nejvíce aktivních dětí je tak ve věku 3 až 5 let a nejvíce jich z výše uvedených zemí má Norsko. Obecně lze říci, že outdoorové aktivity dětí kopírují návyky rodičů, což je zcela stěžejní,” říká Matti Lehtovirta, zastupující společnost Reima, který tento týden v Praze prezentoval výzkum zaměřený právě na pohyb dětí z různých zemí. 

720p 480p 360p 240p
Jak mohou rodiče přimět děti k pohybu • VIDEO: 

Česká čísla jsou v tomto ohledu bohužel o dost méně příznivá – české děti se podle studie VZP hýbou méně, o čemž svědčí i to, že nadváha trápí téměř třetinu dětí a každé sedmé sportuje jen při školním tělocviku.

Finská značka Reima se snaží proto i české děti motivovat k aktivnímu trávení venku svou technologickou novinkou. „Rodiče se bojí toho, že se děti dost nepohybují a tráví čas hraním her na elektronických zařízeních. Můžeme to ale otočit a použít hry ve prospěch dětí! Po aktivním a intenzivním pohybu venku se speciálním senzorem si mohou děti užít následně trochu zábavy i na obrazovce mobilu,“ popisuje Matti Lehtovirta jednoduchý a přitom účinný model, kdy je krátká edukativní hra odměnou za dosažení jejich cílů.

720p 480p 360p 240p
Alice Bendová: Na moje děti platí svíčková! • VIDEO: 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
360p
Páni kluci s abíčkem už tenhle víkend! Vezměte děti a doražte
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku