Dokonalá svatba

Kde se učí o sexu už ve školce? Takhle vypadá sexuální výchova ve Vatikánu, ve Švédsku či v Číně

 • 720p480p360p240p
  Sdílej na facebooku
  11. listopadu  2016 
   06:00

  Pokud právě teď přemýšlíte o tom, jak se svým dítětem mluvit o sexu, pak se inspirujte tím, jak to dělají v jiných zemích. Každopádně někdo to děti naučit musí a nejlepší je, když to budete vy. Jak to tedy vypadá se sexuální výchovou jinde? 

 • Velká Británie

  ...

  Sexuální výchova a vztahy jsou povinné pro všechny žáky od jedenácti let výše. Ovšem velmi často jsou tyto lekce považovány jen za formální aktivitu, která se zařadí ve výuce na konci roku do jedné hodiny a tím to hasne. Navíc mají rodiče možnost děti z této hodiny omluvit, pokud mají námitky k předmětu. A dělají to hodně často. Britští rodiče prostě nechtějí, aby se děti těchto hodin účastnily. Nechávají tak své potomky, aby se vzdělávali v oblasti sexu sami z jiných zdrojů.

 • Nizozemsko a Skandinávie

  ...

  V chladné Skandinávii, kde je hodně zima, není překvapením, že lidé velmi často myslí na sex. V Holandsku se děti začínají učit o sexu už v mateřské školce během jednoho týdne na jaře. Norsko má zase svůj „Puberteten“, což je vlastně vesele explicitní edukativní série videí zaměřená na osmi- až dvanáctileté děti, která by možná šokovala i předplatitele Cinemaxu. A ve Švédsku zase pouští dětem v základních školách videa o jejich intimních partiích (nazývají je snoop a snippa) a teprve na vyšších stupních se věnují sexuální výchově podrobněji. Tyhle snahy se ale bohatě vyplatily. Norsko i Nizozemí mají nejnižší počet těhotenství mladistvých na světě!

  720p 480p 360p 240p
  Video dětem ukazuje rozdíly mezi mužem a ženou • VIDEO: 

  Sex po porodu: Máme dítě, ale nespíme spolu!

  Sex po porodu: Máme dítě, ale nespíme spolu!

  Jestli jste čerstvá maminka, pravděpodobně jste ospalá a unavená, takže sexuální touha může být dlouhodobě snížená nebo může chybět úplně. Čemu se…celý článek

 • Čína

  ...

  V Číně žije více než miliarda Číňanů, takže je pravděpodobné, že většina z nich asi ví, jak se dělají děti. Přesto mají i Číňani problémy se sexuální výchovou. Komunistická strana v čele s jejím vůdcem Maem byla tak moc prudérní, že sex byl v podstatě jedno velké tabu. Teprve koncem osmdesátých let se sexuální výchova stala povinným předmětem – ovšem až na vysokých školách. I proto jsou v současnosti některé čínské ženy ochotné zaplatit polovinu své mzdy za soukromé sexuální hodiny.

 • Jižní Afrika

  ...

  Sexuální výchova je dnes v této zemi otevřenější, na rozdíl od doby, kdy se apartheid (politika rasové segregace) snažil odradit obyvatele od sexuálních styků mezi rasami. Ovšem oficiálně je v JAR sex prezentován jako riskantní a důraz je kladen na riziko (zejména HIV/AIDS, případně nechtěné těhotenství či sexuální násilí). Hlásá se zde také, že vše, co není „hetero“, není přirozené. Není tedy žádným překvapením, že většina studentů v jižní Africe považuje hodiny sexuální výchovy za nudné a nedůležité. Mladí si totiž myslí něco jiného: sex je především zábava.

 • Latinská Amerika

  ...

  Obecně se lidé domnívají, že Latinoameričani jsou sexy a plní vášně, kteří neznají hranice. Ovšem není to tak docela pravda. Například Argentina poskytuje bezplatné antikoncepční prostředky pro každého nad 14 let, nicméně konzervativní postoje nadále blokují sexuální výchovu ve školách. V Salvadoru například ve školách žádná sexuální výchova neexistuje, možná i proto je zde největší počet těhotenství dospívajících v regionu. Pouze Kuba má povinnou sexuální výchovu, a to už od předškolního věku až po vysokou školu. Taky zde mají nejméně nechtěných těhotenství mladistvých a také pohlavních nemocí.

 • Vatikán

  ...

  Divíte se? Ano, už i Vatikán má sexuálně edukativní programy. A to díky současnému papeži Františkovi, který tuhle oblast tak trochu revidoval a vydal pokyny pro sexuální výchovu. Pravda, nová pravidla vyvolala polemiku po celém katolickém světě. A ani ne tak kvůli tomu, že je sexuální výchova ve školách, ale proto, že sám papež argumentoval v její prospěch. Konzervativní kritici říkají, že kvůli těmto pokynům přechází odpovědnost za sexuální výchovu z rodiny do škol, mají ale i jiné námitky: vadí jim, že sexuální výchova probíhá pro dívky a chlapce současně, že nepodporuje celibát a výslovně nezakazuje cizoložství, masturbaci a používání kondomů.

   

  Puberta dívek stále častěji začíná už v osmi letech. Proč?

  Puberta dívek stále častěji začíná už v osmi letech. Proč?

  Děti, které se do puberty dostávaly už před desátým rokem života, tu byly vždycky. Poslední roky jich však přibývá, zejména mezi dívkami. A ne, nemohou…celý článek

  25 zjištění: Co se s člověkem stane, když má děti? Jak jste dopadli vy?

  25 zjištění: Co se s člověkem stane, když má děti? Jak jste dopadli vy?

  Nejspíše jste tušili, že rodičovství není úplná hračka. Ale možná vás dopředu nenapadlo, jak moc se toho díky svým dětem naučíte. Schválně si projeďte…celý článek

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
720p 480p 360p 240p
Hit: Jak okamžitě utišit plačící dítě? Mrkněte na trik zkušeného …
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku