Kluk, nebo holka? Jak to díky babským radám zjistit dřív než ultrazvuk

Kluk, nebo holka? Jak to zjistit dříve, než ultrazvuk?
Foto: Shutterstock.com
Sdílej na facebooku
22. února  2016 
 06:00

Myšlenka na pohlaví očekávaného děťátka je asi ta druhá nejdůležitější, co budoucím rodičům v hlavě běhá. Ta první je, aby bylo zdravé, samozřejmě. Od dvou proužků na testu uběhne ale pěkná doba, než se na ultrazvuku spolehlivě ukáže jasná odpověď. A tak se mnohé těhotné baví starými babskými radami, jak zaručeně poznat pohlaví dítěte ještě před narozením. Znáte je všechny?

Tajemství toho, co žena nosí pod srdcem, zaměstnávalo celé generace žen i mužů. A za roky se traduje mnoho nejrůznějších způsobů, jak to zaručeně poznat. Schválně, slyšely jste o všech?

Holky těžší to maj

Říká se, že pokud je ženě na začátku těhotenství hodně špatně, čeká děvče. Tady se asi většina z nás jen pousměje, protože každá známe někoho, kdo zvracel skoro celé těhotenství a porodil chlapce. Vůbec, dívkám je přisuzováno jaksi větší potrápení matky během těhotenství. Prý zůstávají v břiše přes datum předpokládaného porodu (děvče se strojí, aby bylo krásné) a krásu také matce ubírají. Na rovinu – ani my, co jsme čekaly kluky, jsme nebyly žádné Krasomily. A pozor – holky se vyřádí i na tatíncích. Pokud totiž během partnerčina těhotenství přibírají i oni, na cestě je určitě holka.

Tvar břicha

Stejně tak tvar břicha. Když je do špičky, má to být kluk, když je žena zakulacena hezky po celém obvodě, má to být děvče. Tvar břicha je ale dán více geneticky a svalovou dispozicí než pohlavím dítěte lebedícím si uvnitř. Ještě zajímavější je teorie s prsy. Pokud je trochu větší vaše pravé prso, čekáte kluka. Pokud vyhrává levé, budete mít spíš holčičku.

Trochu vědy

Jsme v 21. století, tak by to možná chtělo věděčtější přístup. Jde o tlukot srdíčka vašeho nenarozeného miminka. Chlapci prý ho mají nižší, jen 140 úderů za minutu, dívky vyšší.Tak až vám příště gynekolog při prohlídce nechá poslechnout ozvy, zkuste si počítat.Ovšem počítejte také s tím, že lékaři tuto metodu zkoumali. A nepotvrdili.

První momenty po porodu! Podívejte se na třicítku dojemných fotografií

První momenty po porodu! Podívejte se na třicítku dojemných fotografií

První pohled na vlastní dítě krátce po narození patří k nejsilnějším životním zážitkům. Dokládá to i několik desítek snímků, které na svém webu zveřejnila…celý článek

Když nepomůže věda, pomůže čarodějnictví. S oblibou se na matčin vlas přivazuje snubní prsten a nechá se chvíli viset nad břichem těhotné. Pokud se prstýnek začne kývat sem a tam, značí to, že pod ní spí chlapec. Pokud opisuje kruhy, měla by se narodit holka.

Klíč k odpovědi

V Americe tvrdí, že žena, která spí více na pravém boku, bude mít dívku a naopak. Má také mnohem tmavší moč, zatímco budoucí matky chlapců ji mají světlejší. Když poprosí těhotnou, aby jim ukázala ruce, některé ženy je natáhnou dlaněmi nahoru, jiné dolů. Ty, co mají dlaně nahoře, čekají kluka, dlaně otočené směrem na zem značí dívku. A když podáte těhotné klíč, dívejte se, jak ho vezme. Pokud za kulatou část – "držátko", bude to kluk. Pokud klíč vezme za kovovou, špičatou část, bude to holka.

Sdílej na facebooku
Autor: is

Diskuse ke článku

.
Video
Marshmallow test: Odolaly děti sladkosti, nebo ne? Podívejte se na…
30. týden: Kdo mě nikdy nepustí sednout v MHD?
30. týden: Kdo mě nikdy nepustí sednout v MHD?