Mýty a fakta o plastice prsou

Foto: Asklepion
Sdílej na facebooku
13. října  2016 
 00:00

Plastické operace prsou jsou nejčastějšími estetickými chirurgickými zákroky. Přestože jsou stále běžnější, koluje o zvětšení prsou prsními implantáty mnoho polopravd a mýtů. Kde je tedy pravda?

Mýtus č. 1 - Je vidět, že jsou umělá

O kolika svých známých si myslíte, že mají prsní implantáty? O jedné, dvou? To číslo bude reálně mnohem větší! Prsa zvětšená kvalitními prsními implantáty od zkušeného chirurga jsou totiž k nerozeznání od pravých. Moderní silikonové implantáty mají přirozený tvar a jsou vyrobena z materiálu, který působí na omak přirozeně. Pokud si tedy nevyberete nepřirozeně velký objem, (který by vám ani žádný rozumný chirurg neměl do prsou vložit), nepozná se nic ani na pláži, ani v ložnici.

Autor: Asklepion

Mýtus č. 2 - Děsně to bolí

Vnímání bolesti máme každá trochu jiné, ale pokud jde o rekonvalescenci po zvětšení prsou silikonovými implantáty, platí, že by vás na žádné kvalitní klinice neměli nechat trpět. Některé pacientky pociťují jen lehkou bolest v prvních dnech po operaci, jiné si na ni stěžují déle a prožívají ji intenzivněji. Důležité je dodržet přesně doporučení chirurga o klidovém režimu, nosit správnou podprsenku a při jakýchkoli pochybnostech o průběhu hojení mít možnost kontaktovat kliniku nebo přímo lékaře.

Autor: Asklepion

Mýtus č. 3 - Už nikdy nebudu kojit

Souvislost se zvětšením prsou silikonovými implantáty a neschopnost kojit neexistuje. Při augmentaci prsou implantáty nedochází k redukci prsní žlázy ani k jejímu narušení, takže produkce mléka není nijak omezená. Chirurg vkládá implantát buď pod prsní sval, nebo pod žlázu, podle individuální indikace klientky. Není na to žádný univerzální recept. K redukci prsní žlázy, a tedy k potenciálnímu ohrožení kojení, dochází pouze při zmenšování prsou, což je ale zcela opačný případ, než o kterém tady mluvíme.

Autor: Asklepion

Mýtus č. 4 - Jsou na celý život

Není důvod nemít krásná prsa celý život. To ale neznamená, že bude stačit jedna operace. Od chirurga, který vám slibuje, že ty jeho implantáty vám vydrží navěky, rychle prchejte. I ty nejkvalitnější silikony je třeba po 10-15 letech vyměnit. Počítejte s tím, až si budete augmentaci plánovat. Jde totiž o vaše zdraví a krásu vašich prsou.

Autor: Asklepion

Mýtus č. 5 - Prasknou v letadle!

Máte pocit, že jste na palubě letadla vystavená nějakému extrémnímu tlaku, podtlaku, narážíte tam prudce na hrudník nebo tam snad lítají ostré předměty? Ne. Nemůže tam prasknout ani balonek, natož silikonový implantát, který prošel nejnáročnějšími testy kvality, včetně těch na mechanické poškození. Pokud nemá implantát výrobní vadu, což by měl samozřejmě personál a chirurg na sále odhalit, nemůže jen tak sám od sebe prasknout. To se děje jen při extrémních nárazech, třeba při autonehodách.

Tak se toho nebojte. Pojďte se podívat, jak to může vypadat před a po.

Sdílej na facebooku
Autor: komerční prezentace

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
720p 360p
Týden čtení dětem: Alespoň dvacet minut denně!
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku