Moderní dětské výmluvy: Nepřišla mi od tebe na mobil ani zpráva, mami!

 • Foto: Shutterstock.com
  Sdílej na facebooku
  7. dubna  2016 
   06:00

  Jak jste v dětství vysvětlovali, že nemáte úkol, slízli jste pětku nebo přišli domů strašně pozdě? Dost možná úplně jinak než vaši potomci dneska. Moderní technologie zkrátka dosáhnou všude. 

 • Vůbec tam nebyl signál!

  ...

  Když jsme se v pubertě někde zdrželi my, nebyla prostě v dosahu žádná telefonní budka – a i kdyby, neměli jsme po ruce drobné. Dneska není signál. Potomek je sice u kamaráda, kde je stejně dobrý signál jako u nás doma, ale ozvat se nemůže, protože jeho mobil se nepřipojil. Signál není ani na chalupě, kam jel s partou a odkud měl jen potvrdit, že v pořádku dorazil na místo. 

 • Nepřišla mi od tebe jediná zpráva

  ...

  Uháníte potomka pomocí SMS nebo přes chat na Facebooku a ono nic? Zatímco trnete hrůzou a malujete si tragické scénáře, jemu se prostě nechce lovit mobil z kapsy nebo něco takového. Případně o zprávách ví, ale nechce na ně reagovat, protože mu například píšete, že už se má hodinu učit. Ti fikanější si mobil skutečně vypnou, aby bylo jisté, že se nedoručí "ani ň". 

 • Mám učebnici u mámy/táty

  ...

  Vhodné zvláště pro děti z rozvedených rodin, zejména pak pro ty ve střídavé péči. Který učitel by si dovolil jim něco vyčítat, když jsou to chudinky, které se musí neustále stěhovat, a tak není divu, že si nepřivezou tu správnou učebnici?

 • Když zadání bylo na Facebooku

  ...

  Zakázali jste dětem za trest internet a pro jistotu doma odpojili wi-fi síť? Pak se ale nesmíte divit, když si vás vychutnají a pětku z domácího úkolu vám naservírují s chutí a výmluvou, že zadání jim učitelka pověsila na Facebook třídy. To je totiž čím dál častější. 

 • Musel jsem pomáhat ve firmě

  ...

  Ne za všechno mohou moderní technologie a změny v podobě rodin, samozřejmě. Dalo by se říci, že děti jsou čím dál oprsklejší. A tak ve škole v klidu vysvětlí, že seminárku nestihly dopsat, protože celý víkend pomáhaly rodičům-podnikatelům v rodinné firmě. I když ve skutečnosti jednou přinesly nákup z auta. 

/
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
360p
Páni kluci s abíčkem už tenhle víkend! Vezměte děti a doražte
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku