GALERIE: Nejlepší vzpomínky na dětství? Černobílé a bez moderních technologií

Dětství. Beze slov
Foto: www.kapuschinsky.com
Sdílej na facebooku
14. srpna  2016 
 06:00

Umělecká fotografka Christine Kapuschinsky nafotila krásné černobílé fotky dětí. Takové, jaké podle ní nejlépe zachycují dětství. Kolekci nazvala Childhood Unplugged: The Simple Life a chce s její pomocí dokázat, že děti nepotřebují moderní technologie a že je škoda jim kvůli nim neumožnit prožít skuteční dětství, na které budou moci vzpomínat celý život. 

Není těžké mít poznání a zábavu neustále na dosah ruky díky moderním technologiím a dopřávat to i svým dětem. Ale přesně to fotografka Christine Kapuschinsky nechce. Dětství má podle ní vypadat jinak, než aby rodič spolu s dětmi unikal do světa mimo realitu. 

Fotografka: Rozhodli jsme se, že naše děti ušetříme moderních technologií

Jak by tedy mělo vypadat? Tak, jak se to snaží přiblížit na fotografiích svých dětí, které sama také fotí klasickou technikou. "Deník The Guardian před časem napsal, že batolata dokážou zvládat obrazovku telefonu, ale nedokážou pochopit, jak používat stavebnici," napsala na svém webu.

Proto chce, aby její děti měly alespoň trochu takové dětství, jaké zažila ještě ona i její manžel. Vzpomíná, že tehdy si šetřili na herní konzoli Nintendo a že se každé sobotní dopoledne dívali na kreslené seriály. Rozhodně si moderních technologií neužívali každou chvíli. "Chci, aby děti používaly svoje ruce na hraní a objevování světa kolem sebe, aby zažívaly přímé interakce mezi sebou, to jsou cenné lekce, které vám žádná technika nezprostředkuje," míní žena, podle níž při pohledu na různé obrazovky člověku uteče spousta času, který mohl využít lépe.

Upřímná zpověď: Matka dvou dětí dává na web fotky, jak vypadá život s dětmi doopravdy

Upřímná zpověď: Matka dvou dětí dává na web fotky, jak vypadá život s dětmi doopravdy

Blogerka Ilana Wiles vytvořila instagramový účet, který je pro rodiče malých dětí opravdovým požehnáním. Na upřímných fotkách, které nemají nic společného…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.
Video
720p 360p
Týden čtení dětem: Alespoň dvacet minut denně!
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku