10 trapných vět, které si odpusťte před matkami z velkých rodin

 • Foto: Shutterstock.com
  Sdílej na facebooku
  29. září  2016 
   06:00

  Mít jedno dítě je jiné než mít čtyři, nebo dokonce ještě víc. Něco o tom vím. Člověk se ve spoustě věcí naučí být nad věcí, ale neznamená to, že ho občas něco nevytočí. Ať už za to mohou děti nebo nějaká více či méně vtipná poznámka okolí. Takže – jaké věty matky z velkých rodin většinou spolehlivě nadzvednou? 

 • Ani jsme tě nezvali

  Nejdietnějším pitím je suché bílé víno. Pozor ale na míchané koktejly, mohou mít stejnou energetickou hodnotu jako čokoládová tyčinka.

  Kamarádky se vydaly na víno a vám to ani neřekly? Je pravda, že poslední roky jste dost vynechávala, protože děti byly malé, ale teď už by to přece zase šlo! Stejně jako byste je dokonce dva dny mohli nechat u babičky a dědy a vydat se na oslavu s kamarády na jejich chalupu, jenže za ta léta už s vámi rovnou nikdo moc nepočítá...

 • Takhle jste to chtěli?

  ..

  Je úplně jedno, zda jste pět dětí plánovala od doby, kdy vám bylo pět, nebo jste k nim dospěla tak nějak postupně během života. Otázka, zda jste vážně chtěla mít tolik dětí, je pitomá za všech okolností. 

 • Vy jste věřící, že jo?

  Na tomto romantickém místě se vdávala Andrea Kerestešová.

  Kromě toho, že je otázka, zda počet dětí nějak souvisí s vaší vírou, neslušná, zároveň není moc chytrá. Totiž i katolíci – a nejen oni – mohou a dokážou rozhodovat o tom, kolik dětí budou mít. 

 • Vy nemáte televizi, že jo?

  Říká se, že díváním se na televizi nebo do monitoru si zkazíte oči. Podle optometristy je to ale jen mýtus.

  Zmínka o tom, že nemáte televizi, má být vtipnou narážkou (ha ha) na to, že v tom případě se asi po večerech nudíte, a tak souložíte a výsledkem jsou další a další děti. Jako by se před zapnutou obrazovkou snad nedalo milovat. Nebo kdykoli jindy a jinde. 

 • A to jsou všechny vaše?

  ...

  Všechny moje? Kdepak! Některé si půjčujeme, abychom byli zajímavější. Nebo tak něco by se dalo odpovědět na trochu moc zvídavý dotaz, zda jsou všechny děti ve vaší rodině vaše, případně vaše a vašeho muže nebo zda třeba aspoň mají různé otce. Ono do toho cizím lidem totiž nic není.

 • Tak aspoň se o vás v důchodu postarají

  ...

  A přesně proto je máme! Aneb další možnost odpovědi na další rádobyvtipnou poznámku, která bohužel zaznívá také trochu moc často. Jasně, nakonec se děti mohou stát v pozdějším věku skutečně oporou, proč v to nedoufat, ale zakládat velkou rodinu rovnou s takovou představou? To asi ne. 

 • Fakt máte všechny rádi?

  ...

  Dobře, vždycky vám může být jedno dítě bližší než jiné, protože máte podobnou povahu, nicméně i tohle se během let mění, a navíc to nic nevypovídá o tom, jak moc je všechny máte rádi, nebo čím vás všechny naopak štvou. Tak jako tak, proč se na to, sakra, někdo ptá? 

 • To už vás asi nic jiného než děti nezajímá, že jo?

  ...

  To jste uhodli! Jakmile má žena tři a více dětí, má chudák místo mozku z placenty kostku a těžko s ní vůbec zapříst hovor na jiné téma, než jsou těhotenství, porody, nočník, možná ještě tak dětská hřiště a slevy na plíny. Jinak to ani nezkoušejte. 

 • To na ně určitě berete nějaké dávky

  Sourozenci

  Teď jste na to kápli! Ne kvůli tomu, že se o ně postarají v důchodu, ale rovnou kvůli současným sociálním dávkám, to dá rozum, má většina velkých rodin tolik dětí. Ale možná si to ty rodiny špatně spočítaly, nárok na dávky má totiž poměrně málo lidí, bez ohledu na to, jak velká rodina je. 

 • Tolik dětí! To bych fakt nerad/a

  ...
  ...

  Buďte v klidu, nikdo vám je nenabízí ani po vás nikdo takovou věc nechce. A nejspíš po vás nikdo nechce ani váš názor na to, jak byste tolik dětí zvládali nebo nezvládali. 

  Matka na fotkách zachytila pouto mezi svou dcerou a zvířaty

  Matka na fotkách zachytila pouto mezi svou dcerou a zvířaty

  Americká fotografka Suzanne Mead ze všeho nejraději fotografuje děti. A ze všeho nejčastěji svou dceru Miu, která se stala její hlavní múzou. Nafotila…celý článek

   

   

/
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
720p 360p
Je to kluk! Královští sourozenci se přijeli podívat na miminko
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku