Nejhorší jídla pro vaše děti: Cereálie k snídani a pitíčka na žízeň

Cereálie jako zdravé snídaně pro děti? Bohužel, moc ne.
Foto: Shutterstock.com
Sdílej na facebooku
15. ledna  2016 
 06:00

Mnoho lidí se dušuje, že by svým dětem nic nezdravého nedali. A vyjmenují věci, které jejich potomci nedostávají coby škodlivé: hranolky, hamburgery, párky v rohlíku nebo třeba pizzu. Jenže mnozí z rodičů dávají dětem pokrmy, které mohou být mnohem horší. Zvláště pokud je děti jedí často. Patří sem cereálie, polotovary nebo třeba takzvaná dětská pitíčka. 

Mnoho lidí si myslí, že nejhorší pro děti je fast food. Jenže je to trochu složitější. Například sáček hranolků s třemi deci coly není žádnou výhrou, ale pokud ho dítě má jednou za několik týdnů na výletě, napáchá to méně zla než některá zdánlivě zdravější jídla, která mnohé děti jedí denně. 

Mezi taková nenápadná rizika patří třeba dětské snídaňové cereálie, ovocná pitíčka nebo müsli tyčinky plné glukózo-fruktózového sirupu. 

GALERIE: Podívejte se, co byste dětem, raději dávat neměli

Pozor! Dětská pitíčka jsou plná cukru • VIDEO: 

To všechno vede k tomu, že každé čtvrté české dítě má v patnácti větší či menší problémy s váhou. Některé děti sice ani navzdory nevhodnému jídelníčku nadváhu nemají, ale pokud hlad zaženou mlsáním, chybějí jim živiny z kvalitního jídla. A nejde jen o bonbony, ale také třeba o sušenky, které obsahují nejen cukr, ale někdy i nevhodný ztužený tuk – zvláště ty s polevou.

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
360p
Páni kluci s abíčkem už tenhle víkend! Vezměte děti a doražte
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku