Pravda o baby karotce: Podívejte se, jak se doopravdy vyrábí

360p240p
Jak se doopravdy vyrábí baby mrkev
VIDEO: Producepedia.com
Sdílej na facebooku
16. dubna  2016 
 12:05

Kupujete domů mraženou baby karotku, protože je o tolik jemnější a určitě i zdravější než normální ošklivá velká mrkev? A už její název ukazuje, že se hodí nejen pro dospělé, ale zejména pro děti? Nenechte se mýlit a podívejte se, jak se baby karotka doopravdy vyrábí. 

Napadlo vás někdy, proč se baby karotka nikdy neprodává čerstvá, ale vždycky mražená? Protože neexistuje! Ve skutečnosti se hlaďoučké malé mrkvičky vyrábějí z oněch někdy dost nevzhledných velkých mrkví, o kterých si myslíme, že nikdy nebudou mít tak jemnou chuť. Schválně se podívejte na video. 

U nás v redakci jsme to taky nikdy moc neřešily, ale včera jsme na Huffingtonpost.com narazily na článek, který záhadu mrkve balené za každých okolností do plastových sáčků vysvětluje. 

360p 240p
Jak se doopravdy vyrábí baby mrkev • VIDEO: 

Na trik s minimrkvičkami dokonalých tvarů přišel už před lety kalifornský zemědělec Mike Yurosek, kterému se v 80. letech minulého století moc nedařilo prodávat přerostlou (normální) mrkev, protože supermarkety chtěly, aby mrkve vypadaly jedna jako druhá. Zemědělcům nezbývalo než přebytky lisovat do šťávy nebo jimi krmit. 

Neštovice: Jak nemoc poznat? Mají rodiče nechat potomka nakazit, nebo očkovat?

Neštovice: Jak nemoc poznat? Mají rodiče nechat potomka nakazit, nebo očkovat?

Plané neštovice jsou vcelku otravná nemoc. Většinou mají lehký průběh, ale trvá poměrně dlouho, než se jich dítě zbaví a vzpamatuje se z nich. Proto…celý článek

Yurosek zkusil nějakou mrkev zpracovat v přístroji na fazolové lusky a pak ji ještě oškrabal dohladka škrabkou na brambory. Nabídl tyto mrkve pár obchodům a ony se okamžitě staly hitem. Dneska se v USA prodává sedmdesát procent mrkve právě v podobě baby karotky. Při jejich výrobě se používají i různé chemické látky, aby se zabránilo šíření bakterií. Odřezky se používají na šťávu nebo se kompostují. 

Plody kešu
Plody kešu
Mimochodem – to, že arašídy nejsou ve skutečnosti oříšky a kešu taky ne, víte?

První z nich jsou semena podzemnice olejné a rostou skutečně v podzemí, zatímco kešu jsou nažky (plody) stromu jménem ledvinovník západní. Každý kešu oříšek je jediným semenem v takzvaném kešu jablku. 

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
360p
Páni kluci s abíčkem už tenhle víkend! Vezměte děti a doražte
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku