Pro ženyReceptyBleskAha!Reflex
Přihláška nebo registrace
Můžete použít login z jiných webů Czech news center

obnovit heslo+

Zase holka! To je škoda, kdy zkusíte chlapečka? Aneb otázky, které je lepší si odpustit

 • Je jedno, jakého pohlaví jsou vaše děti. Stejně vám nějaká moudrá hlava poradí, jaké dítě byste si měli pořídit příště
  Je jedno, jakého pohlaví jsou vaše děti. Stejně vám nějaká moudrá hlava poradí, jaké dítě byste si měli pořídit příště
  Foto: Shutterstock
  Sdílej na facebooku
  1. listopadu  2015 
   06:00

  Jela jsem před několika dny vlakem s nejmenšími dětmi – čtyřletým synem a dcerou v kočárku. Průvodčí se nad dětmi nějak rozhovořila. Jakmile zjistila, že starší dítě je kluk a mladší holka, hned mě a nepřítomného manžela pochválila. Jak nám to pěkně vyšlo, že máme páreček. Až na to, že nám o nic podobného nešlo. Hned jsem si vzpomněla na podobné a často dost nevhodné komentáře, na které si stěžují jiné ženy. Bohužel příbuzné i úplně neznámé lidi často něco pudí k tomu, aby hodnotili pohlaví dětí a sourozenecké konstelace. 

 • Povedl se vám páreček? Výborně!

   

   

  Děti by prohlídku očí měly absolvovat nejpozději do tří let života.

   

  Jakmile máte dvě děti a starší je syn, zatímco mladší dcera, máte v očích mnoha lidí splněno. Povedl se vám páreček, čímž jste se – spolu s jejich otcem – osvědčila nejen v reprodukční schopnosti, ale i v perfektním plánování. Jako by to snad šlo nějak ovlivnit. Jakžtakž se za úspěšné mohou považovat i ti, kdo mají kluka a holku, ovšem holčička je starší. "No, tak aspoň máte chůvičku, ta vám s chlapečkem pomůže, že jo?" uslyšíte dost možná. Někteří lidé si zkrátka nemohou pomoci. 

   

 • Takže napodruhé zkusíte holčičku/chlapečka? A kdy?!

   

  ...

   

  Máte zatím jedno dítě. A tak je jisté, že nepochybně toužíte po druhém a přejete si, aby bylo opačného pohlaví. Že ne? Že zatím nic takového neplánujete nebo to možná ani nejde, takže pohlaví je vám už úplně šumafuk? To některým lidem vážně nevykládejte. Oni vědí, jak to je: "Takže kdy bude druhé, mamko?" S potutelným úsměvem se z vás snaží dostat přiznání, jak velkou rodinu plánujete. 

   

 • To je škoda, zase holka/kluk!

   

  ...

   

  Tohle je obzvláště vypečená otázka, po níž by člověk tazatele rád odeslal do horoucích pekel. Někteří jedinci jako by při pomyšlení na to, kolik kdo má dětí a jakého pohlaví, ztráceli takt a soudnost. Když jsem byla potřetí těhotná a vyšlo najevo, že to bude zase kluk, někteří mě dokonce litovali! Proč? 

   

 • Holka dobrý, kluk lepší!

   

  ...

   

  Moje kamarádka zase horko těžko otěhotněla podruhé, čekala druhou dcerku, bála se, zda dítě vůbec donosí, a její tchyně si přesto nedokázala odpustit poznámku: "No jo, no, tak to holt budete muset zkusit potřetí, aby rod dostal pokračovatele." Protože v očích některých lidí – a rozhodně to nejsou jen muži, ačkoli si to leckdo myslí – je kluk lepším pohlavím. 

   

 • Zvláštní kategorie aneb tohle už je trochu šílenství, ne?

   

  ...

   

  Mně samotné se kolotoči těchto otázek podařilo utéct, až když jsem čekala čtvrté dítě. To připadalo většině lidí naštěstí tolik praštěné, že to radši nekomentovali vůbec nebo se prostě zarazili u počtu potomků. Na úvahy o tom, jakého by měl být další potomek pohlaví, už jim nezbyly síly. I když – jakmile se ukázalo, že to je dcera po třech klucích, už to jelo zase: "Tak konečně se vám to povedlo!"

/
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.