Matky, které přišly o dítě, se nafotily v barvách duhy. Oslavují tak mateřství!

Foto: Pinterest/Facebook
Sdílej na facebooku
26. listopadu  2016 
 06:00

Jen máma, která potratila dítě nebo ho porodila mrtvé či předčasně, ví, jak těžké je tuhle bolestnou záležitost vstřebat. Ovšem i na konci tunelu bývá někdy světlo. Tyhle ženy ho našly a rozhodly se nafotit sérii duhových snímků, které oslavují naději a další mateřství.

Šest matek – Heather, Hillary, Kaila, Sára, Ashley a Hannah. Všechny nejdříve pohřbily svoje vlastní děti, aby mohly dát život dalším. Společně vytvořily kolekci snímků, na kterých jsou oblečené ve výrazných šatech a mají u sebe buď již další narozené dítě nebo jsou znova těhotné. Aby se tyto fotografie odlišily od těch běžných, kulisu vytvářejí duhové barvy, které zachycují intenzivní radost, kterou tyhle ženy zažívají po bolesti a tragédii, jež je potkaly.

Autor: Pinterest/Facebook

A proč to vlastně dělají? „Bylo pro nás těžké ztratit dítě, tak jsme potřebovaly trochu povzbuzení a taky naději, že nic není ztracené,“ říká Alex. „Vždy existuje důvod, žít dál,“ říkají všechny svorně. Dětem, které se narodí ženám po potratu nebo brzkém úmrtí předchozího dítěte, se říká „duhové děti“. Duha se totiž zjevuje po bouřce a dává naději, že bude líp. Podobné fotografie nafotily i jiné fotografky, jejichž snímky se objevují na Facebooku nebo Twitteru. A zcela určitě jsou inspirací pro všechny další matky, kterým se přihodilo něco podobného.

Autor: Pinterest/Facebook

 

První vážně dojemné vánoční video je tu. Láká na londýnské letiště

První vážně dojemné vánoční video je tu. Láká na londýnské letiště

Tahle reklama má jednoduchý název. Prostě "Na Vánoce domů" a jejími dvěma hrdiny je pár medvídků, od pohledu ne nejmladších. Nebo to medvídci nejsou?…celý článek

Matka na fotkách zachytila pouto mezi svou dcerou a zvířaty

Matka na fotkách zachytila pouto mezi svou dcerou a zvířaty

Americká fotografka Suzanne Mead ze všeho nejraději fotografuje děti. A ze všeho nejčastěji svou dceru Miu, která se stala její hlavní múzou. Nafotila…celý článek

 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
720p 360p
Kam o víkendu: Krajinou kolem pivovaru nebo na festival pro batolata?
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku