Víte, co se dá dělat s colou? 10 věcí, které vás překvapí!

 • 720p360p
  Sdílej na facebooku
  26. srpna  2017 
   06:00

  Sladkou limonádu Coca-Cola známe všichni, někdo ji rád pije, jiný její typickou chuť moc nemusí, ale ať patříte do jakékoliv z těchto dvou skupin, může vás zaujmout náš článek, který rozšíří její uplatnění v každé domácnosti nad rámec uhašení žízně. Je to totiž dokonalý čistič, rozpouštědlo i lék. Čtěte víc!

 • V kuchyni

  Autor: iStock

  1. Pánev s připáleninami namočte v lázni coca-coly a pak jen sledujte, jak se vzdorující kousky připečeného jídla postupně uvolňují. Pánev dočistěte hrubou stranou houbičky. Nebudete věřit tomu, jak bude čistá, lesklá a zářit téměř jako nová.

  2. Vyčistěte kuchyňskou desku. Hadřík namočte v coca-cole a jednoduše s ním vyčistěte kuchyňskou desku od běžného zašpinění, mastnoty a zbytků tekutin.

  3. Odvápněte rychlovarnou konvici. Konvici naplňte coca-colou a uvařte ji. Poté konvici vydrhněte kartáčem či houbičkou, opláchněte ji a nechte v ní převařit čistou vodu, než ji znovu použijete pro přípravu nápoje.

 • V koupelně

   

  4. Vyčistěte dlažbu. Možná budete mít strach, že coca-cola svou tmavou barvou znečistí podlahu, ale ona dokáže skvěle vyčistit spáry mezi dlaždicemi. Jednoduše ji nalijte na podlahu vaší kuchyně, koupelny či chodby, nechte ji na několik minut působit a pak ji utřete hadříkem nebo papírovou utěrkou.

  Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

  Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

  Na některé knihy se s dětmi těšíme ještě před tím, než vyjdou. Přesně takové je Animalium. Krásná výpravná kniha, kterou jsem už pár let okukovala…celý článek

  5. Vyčistěte toaletu. Dokonce i s toaletní mísou si coca-cola dokáže poradit jako mávnutím kouzelné hůlky bez použití další chemie a velkého drhnutí. Na obrubu a přes všechny skvrny nalijte jednu láhev limonády. Nechte působit minimálně jednu hodinu a poté toaletu vypláchněte. Opakujte postup podle potřeby, dokud nezmizí všechny skvrny a nános vodního kamene.

   

 • Stříbro, mastnota, žvýkačka

  Pokud vás často bolí hlava, trpíte závratěmi a hučí vám v uších, možná za to může dysfunkční porucha čelistního kloubu

  6. Vyčistěte stříbro. V coca-cole na několik minut namočte stříbro – šperky či příbory. Opláchněte a otřete je. Stříbro bude zase jako nové.

  7. Odstraňte rez. Kyselina citronová v coca-cole snadno rozpouští rez. Jakékoliv kovové rezavé předměty namočte do coly na 24 hodin, poté je opláchněte vodou a očistěte.

   8. Vyčistěte skvrny od mastnoty. Pokud máte oblečení zašpiněné mastnotou, nezoufejte. Přidejte plechovku coca-coly do svého běžného pracího prostředku v přihrádce pračky a prádlo vyperte. Tato metoda prý účinně odstraňuje mastnotu, asfalt, kreosotové skvrny, a dokonce i krev.

  9. Odlepte žvýkačku. Pokud se vám na oblečení, boty či nedej bože do vlasů přilepila žvýkačka, stačí použít coca-colu na místo, které znečistila. Místo na chvíli ponořte do coca-coly a pak žvýkačku setřete pryč.

 • Místo lékárny

  Vosí a včelí píchnutí: Jak dítěti pomoci a kdy volat doktora

  720p 360p
  Vosí a včelí píchnutí: Jak dítěti pomoci a kdy volat doktora • VIDEO: 

  10. Použijte ji na štípance a bodnutí. Všichni známe neuvěřitelně nepříjemné svědění, které následuje po štípnutí hmyzem. Opět pomůže coca-cola, kterou místo lehce potřete. Obsah kyseliny v coca-cole pomáhá zničit jed, který je v kůži ponechán včelím nebo vosím bodnutím, a také poskytuje úlevu od komářích kousanců, protože ničí sliny hmyzu, které způsobují alergickou reakci.

  Když dítě píchne vosa nebo včela: Kdy volat doktora?

  Když dítě píchne vosa nebo včela: Kdy volat doktora?

  Vosí nebo včelí píchnutí může být banalita, ale pokud je někdo na hmyz alergický, může jít o život. Stejně jako když člověk hmyz omylem polkne a on…celý článek

  10 věcí, které rodiče dělají a podle dětí jsou strašně trapné

  10 věcí, které rodiče dělají a podle dětí jsou strašně trapné

  Mami?! Jakmile vás dítě osloví a je v tom obsažená otázka a oči v sloup, můžete si být skoro jisti, že děláte něco špatně. Nestojí to za hádku, znamená…celý článek

/
Autor: Radka Pilzová
Sdílej na facebooku
Klíčová slova:

Diskuse ke článku

.
Video
720p 360p
Je to kluk! Královští sourozenci se přijeli podívat na miminko
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku