Křečové žíly ve vagině: Trápí zejména těhotné ženy. Co s nimi?

 • Foto: Shutterstock.com
  Sdílej na facebooku
  2. listopadu  2016 
   06:00

  Potíž, o které se nemluví, a přitom trápí překvapivě mnoho žen. Křečové žíly ve vagině se objevují zejména v těhotenství a mohou být mimořádně bolestivé a obtěžující. Dokonce je možné, že žena kvůli nim nebude moci své dítě porodit přirozeně. 

 • V těhotenství nebo v době přechodu

  ...

  „Vulvovaginální křečové žíly se u žen objevují nejčastěji v průběhu těhotenství, nicméně mohou vzniknout také u netěhotných žen, zejména u žen během přechodu,“ tvrdí ženská sestra Soňa Randová. Za hlavního viníka jsou odborníky označovány hormonální a také fyziologické změny během těhotenství.

 • Vše zhoršuje nadváha

  ...
  Svou roli v některých případech hraje i nadváha a pravděpodobně i užívání hormonální antikoncepce a předchozí estrogenová léčba. U netěhotných žen mohou být příznaky zhoršeny v období menstruace. V neposlední řadě je potřeba zmínit také dědičnost. 

 • Varixy se dědí, všude

  a

  „Sklony ke křečovým žílám jsou v naší rodině dědičné, ale nikdy by mě nenapadlo, kde všude lze varixy mít,“ vypráví Zdenka, maminka dvou kluků. „Do druhého těhotenství jsem žádné viditelné křečové žíly neměla. Někdy okolo 10. týdne druhého těhotenství jsem si všimla podivně zvýrazněné žíly na pravém stydkém pysku. Nemusím asi popisovat, jak moc jsem se lekla. Gynekolog mě uklidnil, že nejde o nic závažného, a dokonce ani neobvyklého, navíc po porodu obtíže velmi pravděpodobně zmizí. Jenže vše se postupujícím těhotenstvím stále zhoršovalo, naběhlých purpurových žil přibývalo, a to nejen v okolí poševního vchodu, ale i přímo v pochvě a na stehnech."

  Přečtěte si o dalších podrobnostech ohledně varixů ve vagině ZDE

/
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
360p
Kam o víkendu? Co takhle Páni kluci, Ratolest fest, obří mamut nebo…
5. - 6. týden: Na mateřství jsou nejhorší pocity beznaděje
5. - 6. týden: Na mateřství jsou nejhorší pocity beznaděje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku