Jaké to doopravdy je být těhotná: Kreslířka pro svou dceru zachytila nálady a chutě

Těhotné ženy mají pořád hlad! Co dalšího je čeká?
Foto: mache.me
Sdílej na facebooku
18. dubna  2016 
 14:00

Francouzská ilustrátorka Marie-Charlotte Yao je autorkou mile sarkastických kreseb, kterými na svém webu dokumentuje vlastní těhotenství. Namalovala se, jak se cpe kyselými okurkami i jak brečí u seriálu Teorie Velkého třesku. Přiznala se, jak funí do schodů, i to, jak přibírá i jinde než jen na břiše. Podívejte se, zda jste si s břichem připadaly nebo připadáte taky tak. 

Obrázky francouzské výtvarnice vznikaly během cest do zaměstnání nebo ve chvílích volna. Začala s nimi loni v prosinci a stále pomocí aplikace na iPadu kreslí další. "Chtěla jsem si tyhle okamžiky zapamatovat nebo je sdílet se svými bezdětnými přáteli," vysvětlila své pohnutky – s tím, že kreslením se vyjadřuje už od dětství – webu Huffingtonpost.com. 

OBRÁZKY NAJDETE VE FOTOGALERII

První kresba ji zachycuje, jak jí nakládanou zeleninu, až později Marii-Charlotte napadlo, že nakreslí celou sérii a díky ní bude moci i očekávané dceři ukázat, jaké to vlastně bylo. Holčička se má narodit letos v červenci. Její matka doufá, že obrázky na jejím webu mohou povzbudit ostatní těhotné ženy, které se někdy cítí podobně vyčerpaně jako ona, a že zároveň díky nim okolí pochopí, jak namáhavá gravidita někdy je a proč se těhotné ženy nechovají vždy racionálně.

 

360p 240p
Co dělají tatínkové pro své malé dcery • VIDEO: 

 

Sdílej na facebooku
Klíčová slova:

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
720p 360p
Týden čtení dětem: Alespoň dvacet minut denně!
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku