7 způsobů, jak udržet jiskru ve vztahu, i když jste těhotná

 • ...
  ...
  Foto: Shutterstock
  Sdílej na facebooku
  5. listopadu  2016 
   06:00

  První trimestr a pohoda? Pro spoustu žen tři měsíce utrpení, ranních i večerních nevolností, zvracení a špatné nálady. To moc romantikou nezavání, že? A někdy ani potom není těhotná žena úplně v pohodě. Přibírá, zvětšuje se jí bříško a nepřipadá si vůbec sexy. Je pak zatraceně těžké udržet jiskru mezi partnery. Ovšem měli byste se o to pokusit.

 • Mluvte i o jiných věcech, než je těhotenství

  ...

  Ženy, které mluví pořád jen o tom, jak snášejí a prožívají těhotenství, mohou velmi brzo těmito diskusemi svého partnera naštvat. Vždyť on se taky těší, ale je pořád člověk a muž, který touží po objetí a občas i sexu. Zkuste mluvit o něčem jiném než o vašich těhotenských problémech, o striích, kočárku a postýlce. Snad jediná výjimka je povolená – to když budete mluvit o fotbalové lize ve vašem břiše. Jinak mluvte o všem ostatním a užívejte si, že jste spolu.

 • Jděte na rande

  ...

  Že je to blbost, chodit se svým manželem, se kterým čekáte dítě, na rande? Ale není. Samozřejmě, že čím víc se blíží porod, tím více děláte spoustu věcí, týkajících se dítěte. Ale život tím přece nekončí, jděte s partnerem do kina, na večeři nebo se projděte parkem. Kamkoli, jen neseďte pořád doma!

 • Nebojte se sexu

  ...

  Faktem je, že sex v těhotenství může být velkou zábavou, protože ho můžete provozovat kdykoli a jakkoli, protože se nemusíte bát, že byste nechtěně otěhotněla (těhotná už jste). Že je sex pro miminko nebezpečný? Kdo to říká? Milování s bříškem není škodlivé, a pokud vám lékař vysloveně nezakáže sex z medicínských důvodů (máte zánět, hrozí předčasný porod atd.), pak není důvod, proč byste se nemilovali. Možná jen přehodnotíte některé polohy, ale jinak je sex v těhotenství docela „cool“.

 • Udržujte intimitu

  ...

  Nemusíte mít pokaždé sex, abyste měli mezi sebou intimitu. Pro udržení jiskry stačí, když se budete hladit, masírovat, dotýkat se jeden druhého, prostě když budete fyzicky blízko sebe. Je to pro vaše dobro, takže nebuďte moc daleko od sebe.

 • Udělejte si druhé líbánky

  ...

  Pamatujte, že až se dítě narodí, hodně dlouho nebude na nic čas. Takže počkejte, až uplyne první trimestr (ten bývá považován za nejrizikovější) a pak si naplánujte nějaké romantické dobrodružství, cestujte a myslete na úplně jiné věci, než jsou těhotenství a porod. A cestovat můžete v podstatě až do 36. týdne těhotenství!

 • Buďte trpěliví

  ...

  Ono se lehce řekne, udržujte jiskru, když s vámi cloumají hormony! Muži, je zapotřebí, abyste praktikovali hrdinskou empatii, myslete raději o pár minut déle, než něco řeknete, a snažte se být tím, koho žena právě v tomto stavu potřebuje. Což ovšem neznamená, že byste všude kolem beztrestně flirtoval. Těhotná žena potřebuje na 100 % vědět a cítit, že ji muž miluje, i když nevypadá jako před těhotenstvím.

 • Komunikujte

  ...

  Tahle rada se může zdát jako samozřejmá, ale není tak docela. Čím více budete oba komunikovat a vzájemně si sdělovat, jak se cítíte, tím lépe. A pokud s tím máte potíže, existují lidé, kteří by vám s tím mohli pomoct. Faktem je, že čím silnější vztah budete mít ještě před narozením dítěte, tím silnější bude i pak.

  Jste připraveni na to, abyste měli dítě? Otestujte se!

  Jste připraveni na to, abyste měli dítě? Otestujte se!

  Zvažujete, že byste se stali rodiči, ale nejste si jistí, že už je ten správný čas? Bojíte se, že život s novým členem rodiny bude až příliš odlišný…celý článek

  6 rodičovských přikázání, která byste měli dodržovat

  6 rodičovských přikázání, která byste měli dodržovat

  Kde hledáte rady, jak se svými dětmi vycházet a jak je vychovávat? V knihách, na sociálních sítích, v ordinaci vašeho dětského lékaře nebo u kamarádek?…celý článek

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
720p 360p
Je to kluk! Královští sourozenci se přijeli podívat na miminko
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku