7 jídel a bylin, které napomáhají tomu, aby se kojení dařilo

 • Některé potraviny dokáží tvorbu mléka zvýšit
  Některé potraviny dokáží tvorbu mléka zvýšit
  Foto: Shutterstock.com
  Sdílej na facebooku
  2. července  2016 
   06:00

  Existují různé způsoby, jak zvýšit tvorbu mléka, když kojíte. K nejefektivnějšímu určitě patří dávat dítěti pít vždy, když si řekne. Tvorba mléka se dá podpořit také odsáváním, tím, že budete dostatečně pít, pomoci mohou homeopatika a v neposlední řadě i bylinky a určitá jídla. Která to jsou?

 • Celozrnné obilniny

  Vlákninu kombinujte s vodou.
  Ovesné vločky, rýže natural, pohanka, jáhly, celozrnné potraviny, to vše by mělo rozhodně patřit do jídelníčku kojících žen. Obilniny jsou nejen významným zdrojem vlákniny, která přispívá ke správnému zažívání, obsahují ale i důležité minerály a vitaminy.

  480p 360p 240p
  Kojení jako něžné pouto mezi matkou a dítětem • VIDEO: 

 • Zelená listová zelenina

  ...
  Špenátem nebo třeba mangoldem rozhodně prospějete svému tělu i tvorbě mléka. Obsahují nejen vitaminy, ale také například vápník a železo. Jejich výhodou je, že patří k zelenině, která dítě nenadýmá.

 • Mrkev

  ...
  Další zelenina, která má pozitivní vliv na tvorbu mateřského mléka, je mrkev. Je významným zdrojem vitaminu A, který tvorbu mléka podporuje. Zkuste ji syrovou ve formě šťávy nebo jako pyré.

 • Losos

  a
  Omega-3 mastné kyseliny mají významný vliv na správný nervový vývoj dítěte. Losos je tedy skvělá volba nejen pro těhotnou, ale i kojící matku. Dokáže totiž pozitivně ovlivnit i hormon spouštějící laktaci. Navíc prospívá vašemu srdci a cévám.

 • Oleje a semínka

  Sezamová semínka
  Sezamová semínka, semínka slunečnice nebo dýně, to jsou také pomocníci při tvorbě mateřského mléka. Jsou významným zdrojem vápníku a nenasycených mastných kyselin.

 • Pískavice a benedikt lékařský

  ...
  Pískavice neboli řecké seno a benedikt lékařský, to jsou nejčastěji uváděné rostliny, které mají vliv na tvorbu mateřského mléka. Pískavici můžete sehnat jako semínka, která se dají přidávat například do salátů. Obě bylinky se pak dají sehnat ve formě kapslí. Začít můžete hned po porodu, v počátcích laktace a dohromady mají fungovat nejlépe.
 • Fenykl

  Anýz je nejen pro děti.
  Fenykl v jakékoliv podobě je kojícími matkami užíván zejména proto, aby snížil plynatost kojence a bolení bříška. Většinou se pije v čaji pro kojící matky, kde je doplněn anýzem nebo kmínem. Kromě toho, že působí proti nadýmání, pomáhá také při tvorbě mateřského mléka.

/
Autor: is
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
720p 360p
Týden čtení dětem: Alespoň dvacet minut denně!
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku