Školka od tří jistá pro všechny? To beru!

Mému synovi bude letos koncem jara pět. Občas se dost nudí. Rád by chodil do školky, jenže smůla, nevzali ho, mají plno. Bydlíme na vesnici, takže nešlo zkoušet více školek a doufat, že v některé to vyjde. Je tu jediná. Příští školní rok ho jako předškoláka už vzít musí. Pořád lepší, než drátem do oka. Ale je dvojitá škoda, že tak pozdě - jednak nám to komplikuje organizaci práce, ale hlavně, kontakt s dětmi mu vyloženě chybí. 

Dcera, momentálně tříměsíční, by na tom mohla být lépe a my s ní. Protože ministryně školství přišla s návrhem, aby školky od roku 2017 povinně braly děti čtyřleté a od roku 2018 dokonce tříleté. Doufám, že to vláda a poslanci schválí a že se náš starosta pochlapí a to místo vážně bude. Dosud si vystačil s výmluvou, že školku zvětšit nejde. A to už by mu projít nemělo. 

Zároveň doufám, že ze zákona co nejdřív vypadne nařízení, podle nějž musí předškoláka vzít jakákoli školka bez ohledu na místo bydliště. V praxi to totiž je spíše k zlosti - zatímco třeba většina pražských školek nebere jiné dětí než ze svého obvodu, zrovna ta naše tady lpěla na zákonu tak, že tenhle školní rok vzala skoro deset předškoláků odjinud a místní děti utřely nos. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy

 

Zobrazit domovskou stránku