Školka od tří jistá pro všechny? To beru!

Mému synovi bude letos koncem jara pět. Občas se dost nudí. Rád by chodil do školky, jenže smůla, nevzali ho, mají plno. Bydlíme na vesnici, takže nešlo zkoušet více školek a doufat, že v některé to vyjde. Je tu jediná. Příští školní rok ho jako předškoláka už vzít musí. Pořád lepší, než drátem do oka. Ale je dvojitá škoda, že tak pozdě - jednak nám to komplikuje organizaci práce, ale hlavně, kontakt s dětmi mu vyloženě chybí. 

Dcera, momentálně tříměsíční, by na tom mohla být lépe a my s ní. Protože ministryně školství přišla s návrhem, aby školky od roku 2017 povinně braly děti čtyřleté a od roku 2018 dokonce tříleté. Doufám, že to vláda a poslanci schválí a že se náš starosta pochlapí a to místo vážně bude. Dosud si vystačil s výmluvou, že školku zvětšit nejde. A to už by mu projít nemělo. 

Zároveň doufám, že ze zákona co nejdřív vypadne nařízení, podle nějž musí předškoláka vzít jakákoli školka bez ohledu na místo bydliště. V praxi to totiž je spíše k zlosti - zatímco třeba většina pražských školek nebere jiné dětí než ze svého obvodu, zrovna ta naše tady lpěla na zákonu tak, že tenhle školní rok vzala skoro deset předškoláků odjinud a místní děti utřely nos. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
 

Zobrazit domovskou stránku