Hubne se při kojení, nebo naopak tloustne? Nejčastější mýty! | Super mámy

Hubne se při kojení, nebo naopak tloustne? Nejčastější mýty!

 • Foto: Shutterstock.com
  Sdílej na facebooku
  24. listopadu  2016 
   06:00

  Mýtů spojených s kojením je mnoho, většina z nich je absolutní nesmysl, některé však mohou mít částečně reálný základ. Čemu věřit a čemu ne? 

 • Mýtus číslo jedna: po kojení se tloustne

  720p 480p 360p 240p
  Jakým tempem a kdy rostou kojené děti? • VIDEO: 

  Přímý vliv kojení na hmotnost nebyl nikdy prokázán. To, že některé maminky během kojení přiberou, může mít mnoho příčin, přímo laktace to však není! Důvodů může být mnoho: například stravování dle doporučení našich babiček v duchu hesla „jez za dva!“ nebo „dojídání“ únavy a nevyspání sladkostmi či absolutní změna životního stylu.

 • Mýtus číslo dvě: kojením se hubne

  ....

  Ani toto zcela protichůdné tvrzení není pravdivé, respektive jej nelze generalizovat. Některé maminky opravdu během několika měsíců kojení zhubnou, je však otázka, zda by k tomu nedošlo i bez kojení vlivem změny životního rytmu. Na kojení jako na redukční kúru tedy raději nespoléhejte.

 • Mýtus číslo tři: čím menší prsa, tím horší kojení

  ...

  Dle laktačních poradkyň je to tvrzení absolutní nesmysl, nicméně zkušenosti některých maminek s opravdu malými („žádnými“) prsy jsou takové, že v prvních týdnech kojení potřebovaly odbornou radu ohledně správné polohy miminka během krmení, která by umožnila kvalitní přisátí.

 • Mýtus číslo čtyři: velká prsa, kojení jde samo

  480p 360p 240p
  Kojení jako něžné pouto mezi matkou a dítětem • VIDEO: 

  I to je dle laktačních poradkyň nesmysl. Ostatně už ve starověku měli lékaři i laici vypozorováno, že velikost prsou není přímo úměrná kvalitě kojení a mléka. Jako kojné pro urozená miminka se hledaly ženy, které měly pevná ňadra střední velikosti (pochopitelně musely splňovat ještě další kritéria).

 • Mýtus číslo pět: jakmile přijde viróza, je mléko infekční

  ...

  Ve většině případů je tomu u běžných infekčních chorob právě naopak! Během některých nemocí obsahuje mléko protilátky, které tělo matky vytvoří, aby ochránilo miminko. Bohužel existují i choroby, které jsou mateřským mlékem naopak přenosné (HIV, hepatitida atd.).

  Další čtyři mýty najdete ZDE na webu Maminka.cz

/
Autor: red
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
1080p 720p 360p
Branky, body, kokoti: Pozor na hustý chlapy a holky, co můžou za 2.…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku