Je spaní s miminky v jedné posteli bezpečné? Na tohle si dejte pozor

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  26. ledna  2017 
   06:00

  Když je miminko hned vedle, je to pro spoustu maminek mnohem pohodlnější, než když by dítě spalo ve své postýlce. Názory na společné spaní se ale různí – na jedné straně pediatři varují před společným sdílením postele, na straně druhé si ho spousta maminek nemůže vynachválit. Je opravdu společné spaní tak nebezpečné?

 • Kdy skutečně hrozí riziko

  ...

  Podle American Academy of Pediatrics může společné spaní s dítětem zvýšit riziko vzniku syndromu náhlého úmrtí kojence. To potvrzuje i neuroložka Iva Příhodová, která říká, že děti, které spí s rodiči ve stejné posteli, mají horší spánek a také vyšší riziko vzniku SIDS. Existují však výzkumy, které dospěly k přesně opačnému výsledku. 

  Každopádně, v praxi je potřeba vzít v úvahu i konkrétní situaci, osobnost rodiče a dítěte. Americký pediatr James McKenn tvrdí, že mateřské mléko chrání děti před potenciálně hlubšími fázemi spánku spojenými se syndromem náhlého úmrtí kojenců, a noční kojení ve společné posteli navíc zvyšuje tvorbu mléka.

   

  Máme dítě, ale vůbec spolu nespíme. Zlepší se to?

  Máme dítě, ale vůbec spolu nespíme. Zlepší se to?

  Většina z nás to na rovinu nepřizná, ale příchod dítěte, potažmo dětí, radikálně mění partnerský sexuální život. Většinou k horšímu. A někdy tak moc,…celý článek

 • Kojení je bezpečnější než krmení z lahve

  ....

  Podle odborníků se noční krmení ve společné posteli liší právě podle toho, zda krmíte dítě z lahve nebo ho kojíte. Děti krmené z lahve spí hlouběji, což může být nebezpečnější z důvodu rizika udušení a podobně. „Matky, které své děti kojí, spí mnohem lehčeji a jsou citlivější na vzájemné reakce,“ říká dr. McKenn.

 • Méně nočního pláče

  Chudák otec dítěte byl nemilosrdně odstraněn

  Děti, které spí spolu s matkou, podle pediatra Lee Gettlera mnohem méně pláčou, a přestože se v noci častěji budí na krmení, spí lépe, respektive rychleji zase znova usnou. Děti krmené z lahve a spící ve vlastní postýlce musí nějakým způsobem upozornit matku, že mají hlad, takže se „více“ probudí a hůře pak usínají. Ovšem i to je individuální.

   

  Hubne se při kojení, nebo naopak tloustne? Nejčastější mýty!

  Hubne se při kojení, nebo naopak tloustne? Nejčastější mýty!

  Mýtů spojených s kojením je mnoho, většina z nich je absolutní nesmysl, některé však mohou mít částečně reálný základ. Čemu věřit a čemu ne? celý článek

                                                                           

 • Sdílené lůžko podporuje laktaci

  ...

  Ano, když kojíte, mnohem častěji k dítěti v noci „vstáváte“. Sdílené lůžko tedy může zdvojnásobit až ztrojnásobit počet krmení v noci. Ovšem na druhou stranu častější kojení zvyšuje produkci mateřského mléka, což je pozitivní.

 • Společné spaní vám ulehčí život

  ...

  Je opravdu praktické, když nemusíte v noci běžet do vedlejšího pokoje nebo vstát k postýlce a zvednout k sobě dítě, abyste ho nakrmila. A je jednoduché mít mléko přímo po ruce – ve vašem prsu. Sdílené lůžko vám zjednoduší život, protože rychleji zareagujete na potřeby dítěte, a to bez zbytečného křiku.

 • Jste více naladěná na potřeby dítěte

  Momsense

  Podle antropologů z University of Notre Dame je společně sdílená postel významným prvkem pro budoucí synchronizaci vás s vaším dítětem. Děti, které spaly se svými matkami v jedné posteli, byly později mnohem citlivější – a obráceně.

   

   

   

  Vždy dokonalá Ivanka Trump: Podívejte se, jak žije s manželem a třemi dětmi

  Vždy dokonalá Ivanka Trump: Podívejte se, jak žije s manželem a třemi dětmi

  Můžete si prohlédnout desítky, možná stovky fotografií Ivanky Trump. Je jedno, zda jde o oficiální fotky nebo snímky ulovené potajmu nějakým…celý článek

  7 největších rodičovských mýtů: Žvýkačka zůstane v břichu sedm let a další nesmysly

  7 největších rodičovských mýtů: Žvýkačka zůstane v břichu sedm let a další nesmysly

  Taky patříte k těm, kteří čas od času pronesou nějakou moudrost směrem ke svým potomkům, kterou kdesi slyšeli nebo kterou opakují po svých vlastních…celý článek

   

   

   

   

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
1080p 720p 360p
Branky, body, kokoti: Pozor na levný pivo, krásný holky a kecy o …

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku