9 věcí, které jsou pro dospělé maličkost, ale pro děti jsou důležité | Super mámy

9 věcí, které jsou pro dospělé maličkost, ale pro děti jsou důležité

Dejte jim občas důvěru, i když víte, že to nedopane úplně ideálně
Foto: Shutterstock.com
Sdílej na facebooku
10. února  2016 
 06:00

Z dětství si to pamatuje nejspíš většina z nás: vyrobili jsme ve škole fantastický obrázek z lepidla zvaného klovatina a táta řekl, že je to hezké, a pak si ho nepověsil nad stůl. A neudělal to schválně, jen nechápal, jak moc bychom chtěli, aby si ho taky pověsil, jako to má kamarádův táta. Některé věci jsou pro děti důležitější, než na první pohled vypadají.

Chtěli jste si schovávat krabičky od antiperlí, ale máma řekla, že jsou to krámy a zabírá to místo v šuplíku na školní věci. Pro ni to byla hloupost, pro vás ne. Z nepovedeného pokusu o sbírku krabiček pochopitelně nikdo nemá doživotní trauma. Ale je fajn vědět, že existují věci, které dospělí vnímají jako prkotinu, ale pro děti mohou mít úplně jiný význam. A některé je mohou potěšit víc, než si dokážete představit. Co byste mohli svým dětem dopřát?

Noste jejich výrobky

Zkuste sebrat odvahu a vyjít ze dveří s náhrdelníkem z těstovin. Vždycky se dá sundat, až budete bezpečně mimo zorné pole dárce.

15 nepředstavitelně bohatých dětí slavných rodičů

15 nepředstavitelně bohatých dětí slavných rodičů

Jako děti jsme možná všichni snili o tom, že vyrosteme a budeme slavní a bohatí. Pro děti celebrit je úspěch naprostá samozřejmost, se kterou se už…celý článek

Občas dejte dětem k svačině i něco navíc

Samozřejmě že nikdy nebudeme (a ani nechceme být) jako ty maminky, které v reklamě dávají dětem do svačinové krabičky láskyplné vzkazy. Ale čas od času děti potěší, když k té superzdravé svačině dostanou i malou čokoládičku. Kdyby to mělo být každý den, pochopitelně by to ztratilo své kouzlo.

Nechte je chodit v loužích

A to nejen tehdy, když mají holinky.

Udělejte si chvíli jen pro jednoho sourozence

Možná máte pocit, že vám chvíle o samotě s každým ze sourozenců vycházejí tak zhruba nastejno. Něco jiného ale je, když si rodič udělá vysloveně na dítě čas. A domluví se, co podniknou jen spolu.

Přísná nebo volná výchova: Co dětem opravdu svědčí a co škodí?

Přísná nebo volná výchova: Co dětem opravdu svědčí a co škodí?

V poslední době vzbudila pozornost debata na téma, zda smějí děti do kavárny. Mohou tam až ve chvíli, kdy se umějí bezvadně chovat? Nebo po nich nikdo…celý článek

Obraťte si role

Určitě dítě zná ze školky spoustu nových her. Nebo bylo s babičkou na výletě a chce vám to ukázat. Možná vám chce připravit snídani nebo večeři. Obraťte si občas role, bude to nová zkušenost pro dítě i pro vás.

Ukažte mu své dětství

Ukažte dětem někdy fotografie nebo hračky z doby, kdy jste byli stejně staří, jako jsou ony teď. Možná by je zajímalo přečíst si nějaké vaše zápisky, podívat se na vaše žákovské nebo školní sešity. A rozhodně je potěší, pokud zjistí, že i vy jste měli průšvihy – a jakéže to přesně byly!

Pochvalte ho za jeho zády

Není nic lepšího než slyšet, že o vás někdo hezky mluví i za vaší nepřítomnosti. Určitě najdete chvíli, kdy je dítě v doslechu, ale ono si myslí, že o něm nevíte. Taková láskyplná slova hřejí dvojnásob.

Nechte ho sbírat nesmysly

Chce sbírat krabičky od tictaců, od sušenek nebo vnitřky bonboniér? Potřebuje mít doma na stolku všechny kameny z procházky nebo všechny kaštany, kterými si nacpalo kapsy? Jasně, že se toho od té doby nedotkne, ale MÁ TO! Opravdu to zabírá tolik místa?

Občas udělejte něco jinak

U televize se nejí, v devět zhasínáme, na stole se nesedí a na posteli neskáče... Ale někdy, někdy výjimečně, když jsme třeba všichni spolu, to může být fakt sranda.

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Prasák za falešné větičky a bacha na americké…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku