Tys ho nechal celý den v pyžamu! A ještě spolu paříte na počítači | Supermámy

Tys ho nechal celý den v pyžamu! A ještě spolu paříte na počítači

 • Pyžama day, neznáte?
  Pyžama day, neznáte?
  Foto: istock.cz
  Sdílej na facebooku
  28. prosince  2018 
   06:00

  Když se rodičům narodí potomek, může se výchova jevit jako svého druhu idyla, protože otec s matkou se na všem shodnou. Jak dítě roste, ukazuje se třeba, že matka bude za důslednou, kdežto tatínek nad ledasčím přimhouří oči. Během dospívání synů a dcer z toho mohou být poměrně velké spory třeba o to, jak velké kapesné potomkům dávat či jak velkou míru svobody jim poskytnout. O co vedou matky s otci nejčastější spory? 

 • Co se ti stalo, ty chuďátko?

  ...

  Můj muž je skvělý otec, ale občas bych ho zabila. Třeba tehdy, když se snažím s oběma malými dětmi po boku udělat večeři. Zatímco miminko spí v šátku, čtyřletý syn trochu prudí a vymýšlí si. Vím, že se mu neděje nic hrozného, a proto ho nechávám trochu jeho osudu a pofňukávání neřeším. Osvědčilo se mi to – většinou ho to za dvě tři minuty přestane bavit a já ho za chvilku vidím, jak si spokojeně odchází hrát a něco si u toho povídá. Pokud mezitím do místnosti nevstoupí můj muž, který zrovna vstal od práce či něčeho podobného a netuší, která v kuchyni bije. Vidí brblajícího syna a už ho lituje, zabavuje, nabízí mu cosi. Chlapec potěšeně přidává na obrátkách, aby bylo zjevné, že fakt trpěl a trpí nadále. Klid je pryč. Hádám, že ve většině domácností je to podobné.

 • Důslednost vs. trochu moc volná ruka

  ...

  To, že je jeden rodič mírnější a druhý přísnější, je asi normální. A dětem to neublíží, naopak učí se, že co člověk, to jiný pohled na věc. Ale nemělo by to překračovat únosnou míru a rodiče by se neměli před potomky začít hádat, čí názor nebo rozhodnutí vlastně platí. Protože když matka zakáže batoleti, aby se před obědem cpalo sušenkou, a otec mu ji vzápětí naservíruje – aby to pak půl hodiny pěkně před ním řešili – dítě si odnese zásadní poučení, o které rodiče moc nestáli: můžu s nimi manipulovat, nejsou na jedné lodi. 

 • V pyžamu do obchodu? A vadí to tolik?

  ...

  Tohle je příběh mé kamarádky Jitky, ale určitě není s podobným zážitkem jediná: "Můj muž tuhle byl doma s dcerou, která nešla do školy, protože měla trochu rýmu, a on si vzal home office. Výsledek? Doma to vypadalo jako po výbuchu, celý den jedli něco nezdravého a nakonec spolu jeli do obchodu, přičemž dcera na sobě měla pyžamo." Nakonec jsme se ale shodly na tom, že svět se kvůli tomu nezbořil, dítě neutrpělo větší újmu a dělat kvůli podobným zážitkům scény nemá cenu. 

 • Společné počítačové bitvy

  ...

  Ožehavou otázkou jsou počítače a vše kolem nich. Existují jistě i ženy, které milují počítačové hry, ale u mužů je to častější. A když ve volném čase hraje otec, těžko po synovi chtít, aby toho nechal hned, jak matka praví. Zvláště prekérní to je, když otec se synem hrají ve virtuálním světě spolu nebo proti sobě a snaží se oba matku přesvědčit, že to je rozvoj všelijakých schopností, které si moderní doba žádá. 

 • Pro dceřiny modré oči cokoliv

  ...

  "Vždycky jsem s mužem byla zajedno v tom, že žádné domácí zvíře nechceme. A pak přišla dcera s tím, že chce psa, a do týdne jsme jednoho měli. Pro její modré oči udělá náš tatínek cokoliv," trochu si stěžuje matka desetileté Laury. Navíc na syna je její muž o mnoho přísnější, což mu jeho žena logicky také trochu vyčítá. 

 • Spory o kapesné na denním pořádku

  ...

  Spolehlivou rozbuškou neshod mezi otcem a matkou bývá také kapesné. I tady totiž mohou mít rodiče více či méně rozdílné představy o tom, na co všechno mají potomkovi přispívat a do jaké míry. Nemusí to přitom nijak souviset s finanční situací rodiny. Sama vím o případu, kdy se kvůli tomu finančně slušně zabezpečení rodiče jedináčka dohadovali několik let – zatímco matka chtěla, aby jistý nedostatek peněz dospívajícího synka nutil chodit na brigády a vážit si výdělku, otec by mu přispíval i na zábavu, protože "mladý je chlapec přece jen jednou". 

  Pejsek z útulku a malý Oliver jsou nejlepšími kamarády! Jak to přišlo?

  Pejsek z útulku a malý Oliver jsou nejlepšími kamarády! Jak to přišlo?

  Před dvěma a půl lety neměla Rachel Gagnon z Floridy ani dítě, ani psa. O tom prvním uvažovala, psy ráda neměla, natož ty malé. Všechno se změnilo,…celý článek

  Proč se dítě mračí nebo se odvrací? Naučte se rozpoznat, proč to dělá!

  Proč se dítě mračí nebo se odvrací? Naučte se rozpoznat, proč to dělá!

  Vzpomínám, jak velkou bezmoc jsem pociťovala, když jsem u prvního syna nedokázala hned a správně určit, proč brečí, kroutí se nebo proč se ode mě odvrací.…celý článek

/
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Děti, které necvičí, budou celý život ty nešikovné! Jak často by…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku