Mohu tě přebalit, nevadilo by ti to? Pedagožka radí, jak se mají rodiče chovat

Pedagožka má svérázné názory o přebalování!
Foto: Koláž Supermámy
Sdílej na facebooku
11. května  2018 
 11:32

Dnešní rodiče daleko více zajímá, jak se jejich děti cítí, respektují jejich potřeby i názory, ale kde přesně je ta hranice, kdy už je to možná trochu moc? Americké televizní diváky tenhle týden zaskočila pedagožka se specializací na vývoj sexuality, která tvrdí, že prostě není možné jen tak přijít ke kojenci a bez dovolení ho přebalit. 

"Chystám se tě přebalit, je to v pořádku?" Přesně takhle by se podle pedagožky Deanne Carson měli ptát rodiče, kteří mají pocit, že by jejich malý potomek potřeboval čistou plenku. A řeč není o batolatech, ale o miminkách skutečně od narození. 

A že neumí mluvit, ba ani nerozumí? To podle ní není na závadu, důležité je navázat oční kontakt, aby se tím děti naučily, že jejich názor někoho zajímá a že jej rodiče budou respektovat. Popravdě řečeno, diváky televize ABC její názory poněkud šokovaly. 

Co se honí hlavou matkám? Dvě z nich se svěřily se šokující pravdou!

Co se honí hlavou matkám? Dvě z nich se svěřily se šokující pravdou!

Maminky „na plný úvazek“ Adéla a Žaneta bez obalu popisují drsnou každodenní realitu mateřského života. „Pokud by to bylo moje zaměstnání, dala bych…celý článek

Deanne Carson se zabývá vývojem lidské sexuality a tvrdí, že pokud se rodiče nedovolí o souhlas s přebalením, mohou dítěti ublížit. Děti se tak podle ní učí, že když na ně chce někdo sahat, měl by mít jejich souhlas. Že začít s tím ve třech letech a později je trochu pozdě. 

Nám se to upřímně řečeno zdá trochu přehnané. Nestačilo by, když už, že rodič v rámci komunikace s potomkem prostě komentuje i to, že ho zrovna přebaluje? 

7 věcí, které vám nikdo neřekne o výchově synů

7 věcí, které vám nikdo neřekne o výchově synů

Díky synům máte jedinečnou možnost alespoň trochu nahlédnout do mužského (pro nás nepochopitelného) světa. A čeká vás nejedno překvapení! Takže,…celý článek

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

Narození dítěte patří k nejsilnějším životním okamžikům. Dokládají to i záběry z těchto momentů, které pořizují otcové miminek, porodní asistentky…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku