Nejlepší a nejhorší tátové podle zvěrokruhu. Poznáváte je?

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  16. května  2020 
   06:00

  I když dopředu jen těžko odhadnete, jaký z vašeho partnera bude jednou táta, můžete přece jen něco málo vyčíst z jeho horoskopu. Přístup k dětem totiž může záviset i na tom, v jakém slunečním znamení se váš partner a budoucí otec vašich dětí narodil. Kteří muži jsou podle hvězd nejlepšími táty a kteří tak trochu v otcovské roli pokulhávají?

  To, kdy se člověk narodí, ovlivňuje celou povahu. A týká se to i otcovství a výchovy dětí. Jací jste jako tátové vy nebo jací otcové jsou vaši partneři? Horoskop vám napovi. A možná v něm poznáte i svého otce, který svým přístupem zásadním způsobem ovlivnil vaše dětství a tím i celý váš život. 

 • Beran

  Autor: Shutterstock

   

  Podle astrologů Berani jako otcové patří mezi průměr. Jsou to muži, kteří jsou rádi v pohybu, a proto jim nedělá problém vyrazit s dětmi za sportem. Zvláště se syny si užívají a klidně vyzkouší kdejakou sportovní disciplínu. Berani jako tátové preferují aktivní přístup k dětem, na nějaké dlouhé diskuze je neužijete. Chcete, aby byli s dětmi co nejvíc? Pak je pošlete ven na kolo, na fotbal nebo na lyže.

   

  Super doktor! Tohle vzkázal dětský lékař všem bojácným matkám

  Super doktor! Tohle vzkázal dětský lékař všem bojácným matkám

  Dětský lékař Sam Hay má ordinaci v australském Sydney a jako doktor pracuje od roku 2005. Svou kariéru zahájil jako armádní lékař a šestkrát byl nasazen…celý článek

   

 • Býk

  Autor: Shutterstock

   

  I Býci jsou jako otcové trošku průměrní. Zajímá je především to, aby rodinu zabezpečili, teprve když to udělají, budou si s dětmi hrát. Bohužel to nebývá tak často, takže si nezřídka pocit viny kompenzují dárky nebo pozvánkami na drahé večeře. Určitě jste ale táta, který se snaží dětem nabídnout veškeré pohodlí a komfort.

 • Blíženci

  Autor: Shutterstock

   

  Blíženci jsou otcové, které doma moc neuvidíte. Z toho důvodu nepatří k těm nejlepším tátům. A i když dom jsou, mají spoustu dalších aktivit, kterým se musí věnovat dřív než dětem. Telefony, maily, knihy, televize. Na druhou stranu jsou to tátové velmi zábavní a je s nimi legrace. Když čas mají, vždycky se snaží dětem něco moudrého předat.

   

  Proč dítě pláče? 9 nejčastějších důvodů a jak co nejlépe zareagovat

  Proč dítě pláče? 9 nejčastějších důvodů a jak co nejlépe zareagovat

  Být mámou je někdy složité, zvláště když máte první dítě. Jak reagovat, když začne plakat? Má hlad? Něco ho bolí? Necítí se fajn? Má zaražené prdíky?…celý článek

 • Rak

  Autor: Shutterstock

   

  Raci patří k nejlepším tátům zvěrokruhu. Vyplývá to mimo jiné z jejich povahy. Jsou totiž milovníci rodiny a domov je pro ně nade vše. Mají také velkou empatii, což z nich činí úžasné otce. Jsou věrní, vždy se dětem věnují naplno, jsou oddaní a ochotní udělat cokoli. A když je třeba, vyžadují po dětech disciplínu.

 • Lev

  Autor: Shutterstock

   

  Lvi jako tátové považují svoje potomky za celý svůj život. Jako praví lvi se jimi rádi chlubí a předvádějí, co všechno umí a co dokázali. Proto s nimi velmi často a rádi vyrážejí do společnosti, kde můžou být vidět. Lvi rádi organizují pro svoje děti různé oslavy, protože kromě jiného velmi rádi dávají dárky.

   

  8 věcí, které dělají rodiče neúspěšných dětí. Neděláte je taky?

  8 věcí, které dělají rodiče neúspěšných dětí. Neděláte je taky?

  Existuje spousta věcí, které mohou ovlivnit úspěch dětí – jde o sociálně-ekonomický status, prostředí, v němž vyrůstají, nebo úroveň vzdělání rodičů.…celý článek

   

 • Panna

  Autor: Shutterstock

   

  Otcové narození ve znamení Panny jsou dalšími znamením, které patří k těm nejlepším. Jsou úžasní tátové, protože dávají vždy svým dětem najevo, jak moc jim záleží na jejich blahu. Chodí na každou třídní schůzku, nikdy nezmešká fotbalový zápas syna nebo taneční vystoupení dcery, pořád přemýšlí nad tím, jak to udělat, aby měly jeho děti život co nejzábavnější a co nejvíc zajímavý.

 • Váhy

  Autor: Shutterstock

   

  Váhy jako otcové jsou také skvělými táty. Váhy jsou totiž zaměřeny na vytváření krásy a harmonie, takže jejich vztah s dětmi bývá velmi silný. Mají také tendenci vychovávat děti železnou pěstí ale v hedvábné rukavičce. Ve výchově jsou spravedliví a zodpovědní. Mají soucit a vždy se snaží porozumět potřebám svých dětí.

   

  5 vět, které řekněte dětem místo té nejotravnější: Ahoj, jak bylo ve škole?

  5 vět, které řekněte dětem místo té nejotravnější: Ahoj, jak bylo ve škole?

  Jednu větu svorně nesnáší všechny děti školou povinné: Nazdar - jak bylo ve škole? Většinou ji uslyší ihned, jak se s nimi vidíte, a to bez ohledu…celý článek

 • Štír

  Autor: Shutterstock

   

  Štíři jsou intenzivní a při výchově bývají trochu sarkastičtí. Jejich děti před nimi jen těžko zatají nějakou lež, protože vždycky všechno odhalí. Své děti ale chrání o sto šest, a pokud by jim chtěl někdo ublížit, hodně by narazil. Vaše výchova vede děti k poslušnosti a dodržování pravidel.

 • Střelec

  Autor: Shutterstock

   

  Střelci jako otcové se snaží nabídnout ve výchově zejména kvalitu. Jsou někdy až moc idealističtí a díky jejich dobrodružné povaze s nimi děti budou zažívat hodně zábavy a nadšení. Střelci s dětmi rádi jezdí na výlety a kamkoli, kde mohou poznávat něco nového. Velmi rádi taky dětem odpovídají na všechny jejich zvídavé otázky – nikdy neřeknou, že nemají čas.

   

  Co by měl dělat každý táta pro svou dceru? Na tohle nesmí zapomínat!

  Co by měl dělat každý táta pro svou dceru? Na tohle nesmí zapomínat!

  Táta je pro dcery prvním hrdinou a mužským vzorem. Co v něm bude od malička vídat, to si s sebou ponese do dospělosti. Když bude otec k dcerám lhostejný…celý článek

 • Kozoroh

  Autor: Shutterstock

   

  Kozorozi patří podle astrologů k těm horším otcům. Jejich nedostupnost a určitá ztuhlost z nich dělá nejméně přirozené otce. Srdce však mají na pravém místě, touží být skvělými otci a snaží se o to. Ve finále ale všechny pokusy narazí na jejich praktičnost a nejistotu. Bohužel od svých dětí očekávají, že se budou už od malička chovat jako dospělí a že budou bezvýhradně poslouchat.

 • Vodnář

  Autor: Shutterstock

   

  Ani Vodnáři nejsou jako otcové ideální, zejména proto, že často lítají v oblacích a že se často zaměřují na projekty i společenské události mimo domov. Na děti pak moc času nezbývá. A když jim přece jen svůj čas věnují, děti mají pocit, že to dělají z povinnosti, nikoli od srdce. Na druhou stranu jsou děti doslova ohromeny spektrem zájmů otce Vodnáře i jeho liberálními postoji.

   

  Jak zůstat i po rozvodu dobrým tátou/dobrou mámou. Tohle byste měli dodržovat

  Jak zůstat i po rozvodu dobrým tátou/dobrou mámou. Tohle byste měli dodržovat

  Rozvod už dnes není ničím neobvyklým. A je jedno, zda má dítě ve své péči matka nebo otec, u obou platí, že by měli zůstat pro své potomky hlavně těmi…celý článek

 • Ryby

  Autor: Shutterstock

   

  I když se zdá, že citlivé Ryby by měly být skvělí rodiče, není to tak docela pravda. Otcové ve znamení Ryb se až moc často pitvají ve svých vlastních problémech a řeší svoje vlastní potřeby, že výchova dětí jde jaksi stranou. Jakmile jsou ale spokojení s tím, co dělají a kde jsou, můžou z nich být dobří tátové. V opačném případě se rozhodně jako správní otcové neprojeví.

   

  Chcete být skvělý táta? Naučte se česat svoje dcery! Podívejte se na VIDEO:

  Kurz pro tatínky: naučte se česat své dcery • VIDEO: 

   

   

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku