Proč je dobré to s Vánocemi nepřehánět a co vaše děti doopravdy ocení? | Supermámy

Proč je dobré to s Vánocemi nepřehánět a co vaše děti doopravdy ocení?

 • Místo toho, abyste do dvou do rána ozdobně balila dárky, jděte prostě spát. Fakt.
  Místo toho, abyste do dvou do rána ozdobně balila dárky, jděte prostě spát. Fakt.
  Foto: Shutterstock.com
  Sdílej na facebooku
  23. prosince  2016 
   06:00

  Šúrujete, protože máte pocit, že jinak k vám Ježíšek nepřijde? Křičíte na děti, protože jste nervózní z pomyšlení, že do Štědrého dne nestihnete slepit linecké? Natož abyste letos konečně originálně zabalila dárky tak, jak to každý rok dokáže vaše kamarádka! Tak to rovnou vzdejte, smeták opřete do kouta a bouchněte sebou o gauč. Vaše rodina totiž stejně ocení něco úplně jiného. 

 • Uklízet je stejně zbytečné

  ...

  Proč vlastně ženy před Vánoci propadají pocitu, že když nebudou mít uklizeno, pomluví je blízké okolí i vzdálení příbuzní? Je pravda, že během adventu se uklízí od pradávna, ale nikoli v podobě, jakou to nabralo dneska, kdy se k tomu zároveň stresujeme pečením cukroví, nákupem dárků a ročními uzávěrkami v práci. Všechno se zkrátka stihnout nedá a šuplíky umyté i zespoda k vám vánoční pohodu stejně nepřinesou. 

 • On to totiž vážně nikdo neocení

  Jak doopravdy vypadají vánoce s malými dětmi • VIDEO: 

  Klidně se litujte, že jste na oltář Vánoc položila nervy a zdraví a nikdo to neocení, ale upřímně – chtěl to po vás někdo? Pokud pečete cukroví, protože vás to baví, je to v pořádku, ale nepoužívejte hory sladkého v krabicích jako argument v debatách o tom, že jste strašně unavená a nikdo vás nechápe. Pokud si někdo vyžádal nějaký druh, nerozpakujte se vyměnit nadělání tácu vosích hnízd za to, že dotyčný vyluxuje celou domácnost. 

  Tohle video vám ukáže, proč člověk s malým dítětem prostě nic nestihne

  Tohle video vám ukáže, proč člověk s malým dítětem prostě nic nestihne

  Možná jsou děti klidné, které večer sedí tam, kam je ráno posadíte, a pak jsou děti, které neustále zkoumají svět. Zdá se, že většina batolat patří…celý článek

 • Vsaďte na svíčky a světýlka

  věnec

  Jděte na to chytře a vsaďte na vnější efekty. Pavučin na stropě si nikdo nevšimne, když zrak přitáhnou zapálené svíčky a blikající světýlka. Jeden svícen za okno zkrátka vydá za deset vyluxovaných koberců. Když to doladíte poklizením největšího nepořádku, který by přece jen rušil oči, máte hotovo.  

 • Pusťte si pohádky

  Norové české Tři oříšky pro popelku přetočí.

  Dětem zítra začínají vánoční prázdniny a dost možná ocení, když si s nimi prostě a jednoduše lehnete na gauč a pustíte si nějakou známou pohádku. Ne že by to měl být program na celé svátky, ale proč se prostě nezastavit?  

  Unikátní a dojemné fotky: Matka kojí starší dítě během porodu

  Unikátní a dojemné fotky: Matka kojí starší dítě během porodu

  Porodní fotografka Maegan Dougherty fotí krásné fotky příchodu dětí na svět. Někdy je to zážitek ještě silnější než obvykle, jako…celý článek

 • Stačí jeden rituál

  Vánoční tradice

  Sníte o tom, jak rodinu zavalíte vánočními tradicemi a rituály, ale oni se toho spíš děsí? Nebo z toho nakonec není nic, protože to prostě nestíháte. Jděte na to ještě jinak: zvolte si jeden rituál, kterým Vánoce ozvláštníte, a toho se držte. Je jedno, zda to bude odlévání olova nebo třeba společná podvečerní návštěva lesa, kam přinesete krmení zvířatům. 

 • Nepřehánějte to s očekáváním

  Dojemná vánoční reklama londýnského letiště Heathrow • VIDEO: 

  Ze všeho nejhorší jsou zklamaná očekávání. Nemalujte si, že manžel bude milý a děti vděčné více než v jiné dny roku, protože jsou Vánoce. Pokud chcete romantiku, pusťte si Lásku nebeskou. A s vlastní rodinou si radši jděte zasáňkovat nebo se aspoň projít do lesa na čerstvý vzduch. 

  Nepovedené vánoční fotky dětí: Očekávání versus realita!

  Nepovedené vánoční fotky dětí: Očekávání versus realita!

  Fotoagentury stejně jako sociální sítě a reklamy jsou plné rozkošných momentek, na kterých malé děti pózují s vánočními ozdobami a světýlky. Vždycky…celý článek

  Před a po: Žena ukázala, co s její postavou udělalo těhotenství a rodinný život

  Před a po: Žena ukázala, co s její postavou udělalo těhotenství a rodinný život

  Blogerka Laura Mazza na facebooku píše především o svém životě s dětmi. A s ničím se netají, což je fajn, protože některé rodičovské zápisky…celý článek

/
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
To musíte vidět! Miminko se poprvé setkalo s kočkou

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku