8 tipů, jak si v roce 2017 usnadnit rodinný život | Super mámy

8 tipů, jak si v roce 2017 usnadnit rodinný život

 • Foto: Shutterstock.com
  Sdílej na facebooku
  30. prosince  2016 
   06:00

  Co vás na rodinném životě nejvíce ničí? Pravděpodobně denní rutina, ty desítky a stovky úkonů, bez kterých to nejde, ale které by umořily osla. Jelikož to bez nich nepůjde ani napřesrok, zkuste si to co nejvíce usnadnit. Tady máte pár osvědčených tipů. 

 • Udržuj svou ledničku plnou

  ...

  Dělat veliké rodinné nákupy je otrava, ale je to mnohem lepší, než se každý den snažit si vzpomenout, co zase doma chybí, a kupovat to cestou domů, pokud možno ještě s unavenými a hladovými dětmi. Samozřejmě stoupá riziko, že všechny čokoládové kuličky zmizí první, ale když koupíte i nějaké méně oblíbené cereálie, do příštího nákupu vydržíte. Hlavně mějte doma vždycky vejce, těstoviny, mražený špenát, konzervovaná rajčata, fazole a cibuli. Z toho nakonec uvaříte vždycky něco. 

 • Proveďte čistku v dětském pokoji

  Chytré nápady na ukládání dětských hraček • VIDEO: 

  Překračovat hračky je otravné, a pokud jich děti mají příliš mnoho a pomíchané dohromady, ani si s nimi nemohou pořádně hrát, nudí se a je z toho mrzení. Takže hračky proberte, vyhoďte neúplné stavebnice, poloviční skládačky a rozbitá autíčka či panenky a na zbytek vymyslete chytrý úložný systém. Uvidíte, že to děti bude bavit více. A nezapomeňte akci čas od času opakovat. 

  Matka vyhodila dětem skoro všechny hračky. Tvrdí, že to rodině prospělo

  Matka vyhodila dětem skoro všechny hračky. Tvrdí, že to rodině prospělo

  Před čtyřmi lety měla Allie tři děti a její dům vypadal jako po výbuchu. Zejména proto, že všude byly dětské hračky, kousky stavebnic a skládaček,…celý článek

 • Naučte se vyjít s penězi

  Kvalitní kosmetika nemusí být drahá. Skvělé kousky seženete i pod stovku.

  Spory o peníze a finanční těžkosti bývají nejčastější příčinou manželských hádek, takže rozhodně stojí za to zamyslet se nad tím, jak jim v příštím roce předejít. Udělejte si rozpočet, dohodněte se, že budete nějakou částku dávat každý měsíc stranou – zkrátka udělejte cokoliv, co vám v tomto směru ulehčí život. Hlavně se neobviňujte, kdo utratí více. 

 • Jděte cestou nejmenšího odporu

  Děti v MŠ Semínko pekly cukroví.

  Taky vás vždycky traumatizuje nástěnka ve školce či škole, na které je seznam rodičů, kteří pro školku vykonali nějaké to dobro? Ať už vedli tvůrčí dílničku, napekli cukroví nebo přinesli nejvíce papíru na kreslení... Je fajn, že to zvládnou a mají na to čas či peníze! Ale vy nemusíte! Pokud vám to vyjde, napečte na příští besídku něco malého, pokud to nestihnete, svět se nezboří. V tomhle ohledu se vždycky někdo najde. Pokud nemáte čas, ale peníze ano, nabídněte třeba finanční příspěvek na výlet. 

  Dva příběhy babiček: Jedna nesmí své vnouče ani vídat, druhé zůstala vnučka na krku

  Dva příběhy babiček: Jedna nesmí své vnouče ani vídat, druhé zůstala vnučka na krku

  Pavla čekala na první vnouče. K překvapení všech se ale na roli babičky těšila zbytečně. Snacha jí totiž odmítla vnoučátko půjčovat. To Blanka má opačný…celý článek

 • Věnujte se jen těm, na kterých vám záleží

  ...

  Proberte pomyslný seznam přátel a vyškrtněte z něj ty, s nimiž se vlastně vídat nechcete – ve virtuálním ani skutečném světě. Už vás štvou jejich neustálé stesky, odlišné názory a vysávání energie, kterého se na vás dopouštějí? Neznamená to však, že nemůžete konat dobré skutky a pomáhat těm, které třeba vlastně ani moc neznáte, ale víte, že jsou opravdu v nouzi. 

 • Držte kroužky na uzdě

  ...

  Je fajn podporovat děti v jejich mimoškolních aktivitách, ale pokud to znamená, že se z vás stal taxikář na plný úvazek a že pro samé kroužky, hudebky a tanečky nemáte během týdne ani čas na kafe, tak to nechcete. Někde uberte. 

 • Synchronizujte své kalendáře

  ...

  Vyhněte se zděšení z toho, že si nikdo doma nevzpomněl, že dnes je nějaké očkování nebo důležité vystoupení některého z potomků. Zaveďte společné plánovací kalendáře, využijte sdílené kalendáře v googlu nebo jiném systému, zapojte nejen partnera, ale i starší děti a přeneste zodpovědnost i na jiné členy rodiny. 

 • Šetřete čas, kde to jde

  Odpočiňte si v sauně.

  34 vět, které neříkejte před dětmi, i když myslíte, že neposlouchají

  34 vět, které neříkejte před dětmi, i když myslíte, že neposlouchají

  Jsou věci, u kterých nám záleží na tom, aby je děti neslyšely, a dáme si na to pozor. A pak je spousta jiných, které pronášíme skoro mimoděk, ale nenapadne…celý článek

  Unikátní a dojemné fotky: Matka kojí starší dítě během porodu

  Unikátní a dojemné fotky: Matka kojí starší dítě během porodu

  Porodní fotografka Maegan Dougherty fotí krásné fotky příchodu dětí na svět. Někdy je to zážitek ještě silnější než obvykle, jako…celý článek

  Jakmile se naučíte plánovat a dělat velké nákupy, zjistíte, kolik tím ušetříte času. Ale jděte ještě dál – co jde, to objednávejte přes internet. Super je to třeba u prášků na praní nebo do myčky, s kterými se tak nebudete muset nikde tahat, stejně jako u žrádla pro psy nebo kočky. Stejně můžete koupit i dětské plenky nebo mléko a výživy. 

   

/
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Pobavte se! 28 tipů, jak se raději nikdy nestarat o miminko!

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku