Příběh Zuzky: Čekám dítě, ale nevím, kdo je jeho otcem. Mám to prozradit? | Supermámy

Příběh Zuzky: Čekám dítě, ale nevím, kdo je jeho otcem. Mám to prozradit?

Foto: Shutterstock
Sdílej na facebooku
10. října  2017 
 06:00

Možná si myslíte, že podobné příběhy se stávají jen lidem s řekněme uvolněnějším životním stylem. Zuzana si to ještě nedávno myslela taky a ani ve snu ji nenapadlo, že teď bude hlavní aktérkou takhle zamotané story. 

Je mi pětatřicet a už nějaký čas jsem chtěla otěhotnět. Můj muž nebyl proti, už kvůli tomu, že je mu o deset let více. Oba za sebou máme delší vztahy, které z různých důvodů nedopadly dobře. Spolu jsme čtyři roky, před dvěma jsme se vzali. Užívali jsme si jeden druhého, cestovali, pracovali, scházeli se s přáteli. Zhruba před rokem jsme se rozhodli, že do toho půjdeme a že budeme usilovat o početí

Tři čtvrtě roku marné snahy mezi nás začalo vnášet jisté napětí – já se děsila, že jsem neplodná, můj muž připustil, že potíž může být na jeho straně, protože s minulou partnerkou byl deset let a do jiného stavu nepřišla, i když se tomu nijak extra nebránili. 

Děti narozené v létě jsou celý život pozadu. Proč je lepší narodit se na podzim?

Děti narozené v létě jsou celý život pozadu. Proč je lepší narodit se na podzim?

Matky letních dětí to vědí už dlouho a vědci jim dávají za pravdu: Děti, které se narodily v létě, bývají po celý život znevýhodněné. A nejde jen o…celý článek

To mě trochu rozhodilo, nějak jsem si předtím myslela, že o dítě ani neusilovali. Ale nějak jsem to překousla a upnula se na vysněné těhotenství ještě více. Nic, nic, nic, každý měsíc jsem se musela vyrovnat s tím, že zase přišla menstruace. Už mi z toho trochu hrabalo, počítala jsem plodné dny, řešila pravděpodobnost početí ten který den a souvislost s frekvencí milování. 

Dneska s tebou spát nebudu, nejsem robot!

Nakonec jsme se kvůli tomu začali trochu hádat. Když jsem jednou zahlásila přes SMS, že je plodný den a že by bylo fajn do toho ten večer určitě jít, muž se naštval, napsal mi, že není žádný sexuální oplodňovací robot a že jde s kamarády do hospody, protože si potřebuje vyčistit hlavu. A že přespí u kamaráda Dana, protože k nám by se v noci už vlakem nedostal a autem z hospody nepojede.  

Tak jsem se taky namíchla. Věděla jsem, že jeho hněv nebude mít dlouhého trvání, ale proč bych měla sedět doma a litovat, že zase neotěhotním? Sebrala jsem se a šla do hospody s partou z práce, byl pátek a přímo se to nabízelo. V oblíbeném podniku jsem potkala mimo jiné dva spolužáky z gymplu a postupem večera jsem si víc a víc povídala s nimi. Jeden se mi na škole líbil, ale myslela jsem si kdysi, že u něj nemám šanci. Tvrdil mi, že na tom před lety byl úplně stejně. Zkrátím to, opila jsem se a vyspala jsem se s ním. Byla to moje první nevěra v životě. Oba jsme byli tak opilí, že jsme se zmohli jen na přerušovaný styk – a na stoprocentní úspěšnost bych nepřísahala. 

Pronajmu dělohu. Zn: Jako náhradní matka. Kolik zaplatíte?

Pronajmu dělohu. Zn: Jako náhradní matka. Kolik zaplatíte?

Toužíte s partnerem po dítěti. Zkusili jste všechny možnosti oplodnění, ale pořád na dvě čárky na těhotenském testu čekáte bezvýsledně. Adopci podstupovat…celý článek

Nad ránem jsem se z jeho bytu vyplížila ven, vzala si taxík a jela domů, kde jsem se z toho všeho snažila vzpamatovat a zaspat to. Dala jsem si pořádnou sprchu a padla do postele jako zabitá. V poledne mě probudil můj přítel, který se vrátil příjemně naladěn a chtěl se se mnou milovat. Nebránila jsem se, měla jsem pocit, že to ze mě smyje tu vinu.

Překvapilo mě to, že s nevěrou dokážu docela dobře žít, snad kvůli tomu, že to byl jen jednorázový úlet, s kterým jsem se nechtěla v životě svěřit nikdy nikomu. Asi by to tak zůstalo, ale za necelý měsíc jsem zjistila, že jsem těhotná. Od té doby se zmítám mezi pocity nadšení a totální hrůzy, protože nevím, kdo je otcem dítěte. A vůbec nevím, co mám dělat. 

Jsem ve třetím měsíci a myšlenku na potrat, který by "všechno vyřešil", jsem zavrhla, na to moc toužím po tom, stát se matkou. Svému muži už jsem řekla, že čekám dítě, asi by bylo divné, kdyby to nevěděl. Je podle všeho šťastný, ale já šílím z představy, že se mi narodí modrooký blonďák, ačkoli já a můj muž jsme brunetové s tmavýma očima a vlnitými vlasy. To by mi asi neprošlo. 

Zatím mám plán takový, že až porodím, nechám si pro svůj klid udělat testy otcovství. Ale když pak zjistím, že můj muž otcem není? Muži, s nímž jsem se vyspala, o těhotenství říkat nechci. Nebo bych měla? 

Chutě, pachy, vášnivé uklízení. Desítka žen se svěřila, jak poznala těhotenství

Chutě, pachy, vášnivé uklízení. Desítka žen se svěřila, jak poznala těhotenství

Možná jste to zažila. Ještě dřív, než si uděláte těhotenský test, přestanou vám chutnat cigarety nebo káva, začnou vám páchnout různé věci a lidi nebo…celý článek

To chtělo odvahu. Ženy ukázaly, jak vypadalo jejich tělo po porodu

To chtělo odvahu. Ženy ukázaly, jak vypadalo jejich tělo po porodu

Tyto fotografie jsou skutečné. Jsou na nich ženy, které mají po porodu nevzhledné spodní prádlo s obrovskou vložkou, na břiše jizvy nebo strie a neustále…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red
Klíčová slova:

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Tohle všechno vědí sociální sítě o vašich dětech! Šokovalo to i je …

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku