Kluci málem zemřeli v děloze, teď mezi sebou dvojčata mají mimořádně silnou vazbu | Supermámy

Kluci málem zemřeli v děloze, teď mezi sebou dvojčata mají mimořádně silnou vazbu

Paula Wilkinson se syny
Foto: Profimedia.cz
Sdílej na facebooku
10. dubna  2019 
 06:00

Některá těhotenství proběhnou bez potíží, jiná jsou riziková. A některá jsou mimořádně riziková. Takové bylo těhotenství s dvojčaty Carterem a Graysonem – lékaři těhotnou ženu varovali, že očekávané děti mají jen malou šanci na přežití. Ale dobře to dopadlo. Kluci nedávno oslavili první narozeniny.  

Britská dvojčata Carter a Grayson Swailesovi jsou ještě malá, ale už teď je jasné, že pouto mezi chlapečky je mimořádně silné. Mezi dvojčaty to bývá poměrně časté, ale tihle kluci mají o pořádný důvod víc. 

Když byla jejich matka Paula Wilkinson v jiném stavu, lékaři zjistili, že dětem se jejich pupeční šňůry zapletly do sebe tak, že je to vážně ohrožuje na životě. Šlo o mimořádně rizikové těhotenství. Každý jejich pohyb v děloze znamenal hrozbu, že se uzly utáhnou a kvůli tomu k nim přestanou proudit kyslík a nezbytné živiny. 

Jedno procento, poloviční šance

Na předčasný porod však bylo v okamžiku zjištění problémů brzy, děti byly příliš malé a nevyvinuté. Nakonec se stejně narodily předčasně – dvojčata přišla na svět v 29. týdnu těhotenství pomocí císařského řezu. Ačkoli chlapečci v té době měli dohromady sotva kilo, nedávno ve zdraví oslavili první narozeniny.

A to spolu s rodiči, šestatřicetiletou matkou Paulou a s o rok starším otcem Leightonem Swailesem a starším bratrem Isaacem v anglickém Crewe. Na dvojčata se všichni těšili, ale diagnóza v polovině těhotenství je pochopitelně vyděsila.

Šlo o dvojčata typu Mo-Mo (monochoriální monoamniální). Mají společnou nejen placentu, ale i plodové obaly, není mezi nimi už žádná přepážka. Sám o sobě je tento typ těhotenství s dvojčaty nejrizikovější, je s ním spojeno až padesátiprocentní riziko, že nedopadne dobře, chlapcům se navíc zamotaly pupečníky.  

VIDEO: Co vyvádějí dvouletá dvojčata, když je rodiče dají spát?

Co vyvádějí dvouletá dvojčata, když je rodiče dají spát • VIDEO: 

Maminka roku 2019: Vyhrát můžete i vy, přihlašování už běží!

Maminka roku 2019: Vyhrát můžete i vy, přihlašování už běží!

Už zase hledáme ty nejlepší z vás! Právě odstartoval další ročník úspěšné soutěže Maminka roku, v němž můžete soutěžt o ceny za celkem 800 000 korun.…celý článek

Čím dál odvážnější! Podívejte se na nejlepší porodní fotky roku 2019

Čím dál odvážnější! Podívejte se na nejlepší porodní fotky roku 2019

Tak jako každý rok vyhlásila Mezinárodní asociace profesionálních porodních fotografů, neboli International Association of Professional …celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
No fuj, žena po porodu! Reklama, která se nesměla objevit v přenosu…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku