Ani kluk, ani holka. Zpěvačka Pink vychovává dceru bezpohlavně. Není jediná! | Super mámy

Ani kluk, ani holka. Zpěvačka Pink vychovává dceru bezpohlavně. Není jediná!

Rodina zpěvačky Pink. Uprostřed dcera Willow.
Foto: Instagram
Sdílej na facebooku
11. prosince  2017 
 06:00

Legendární zpěvačka má kariéru delší než dvě desetiletí. Stejně tak dlouho šokuje svými liberálními názory. I proto se zřejmě rozhodla, že své dvě děti – šestiletou dceru Willow a jedenáctiměsíčního syna Jamesona – bude vychovávat jako genderově neutrální. V rozhovoru pro Cosmopolitan i Sunday People uvedla, že to nechá na nich, kým se cítí být.

Zpěvačka Pink byla vždycky velmi otevřená, pokud jde o názory na cokoli – a dost často se vymykaly běžným stereotypům. Nemůžeme se tedy divit, že její liberálnost zasáhla i v poslední době velmi přetřásané téma genderové rovnosti. Začalo to tím, že její dcera před časem pronesla, že si jednou vezme africkou ženu, a Pink z toho byla nadšená. Stejně nadšená byla i ve školce, kam její dcera chodí, když našla na toaletě kresbu s nápisem, který podporuje neutralitu pohlaví. "Super," napsala pod to a v rozhovoru uvedla: „Je to úžasné, když mají děti přístup ke konverzaci na podobná témata.“

Ona sama se prý jako dítě cítila spíše jako chlapec, takže nevidí důvod, proč by její děti měly být od malička vedeny jen k jednomu pohlaví. Nechce totiž, aby dceru svět tlačil do ženskosti, a naopak syna do chlapské role. Každý má právo dělat si, co chce, a to platí i o tom, jaké pohlaví si jednou vybere. Když si její dcera stěžovala, že se jí ve školce smějí, že vypadá jako kluk s dlouhými vlasy, ukázala jí doma spoustu androgynních hvězd, které kašlou na ostatní a žijí si podle své pravdy.

Jak rostou děti českých i zahraničních celebrit: Podívejte se, komu jsou podobné

Jak rostou děti českých i zahraničních celebrit: Podívejte se, komu jsou podobné

Ačkoli slavná zpěvačka Beyoncé přivedla očekávaná dvojčata na svět už v červnu, světu je představila až teď. Na sociální síti zveřejnila stylizovanou…celý článek

Není však jediná celebrita, která se snaží bořit zavedené genderové stereotypy. Většina z nich sice své děti nevychovává jako pohlavně neutrální, ale dává jim neutrální křestní jména nebo je vychovává bez předsudků. Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg má dceru, kterou pojmenoval August, což je tradiční chlapecké jméno. Herečka Blake Lively má dceru se jménem James a herec Adam Brody holčičku Arlo. Jak sami říkají, chtějí tak prolomit genderové tradice.

Zpěvačka Adele má syna Angela, kterého nedávno přivedla do Disneylandu oblečeného v kostýmu princezny Anny. „Netrpělivě čekám na změny, které budou mého syna provázet. Kdo ví, co má skutečně opravdu rád,“ prohlásila. Dcera herečky Angeliny Jolie Shiloh zase chtěla, aby jí od tří let říkali John. V roce 2010 Angelina uvedla v rozhovoru pro Vanity Fair: „Chce být prostě klukem, tak jsme ji ostříhali. Nevíte, kdo jsou vaše děti, než vám to samy ukážou,“ dodala.

Pokud nechcete vychovávat své děti jako pohlavně neutrální, pak se podívejte na VIDEO, v němž se dozvíte, co je dobré vědět o holčičkách:

10 věcí, které je dobré vědět, když máte holčičku • VIDEO: 

 

Rodina, která šokovala: Rodí doma, kojí do pěti, žádné léky či škola, žádné pohlaví

Rodina, která šokovala: Rodí doma, kojí do pěti, žádné léky či škola, žádné pohlaví

Adele a Matt z britského Brightonu své okolí často šokují. Propagují porody doma, neoddělují placentu hned poté, co dítě přijde na svět, matka potomky…celý článek

Realita mateřství: Tohle provedly děti, když se rodiče chvilku nedívali

Realita mateřství: Tohle provedly děti, když se rodiče chvilku nedívali

Chcete, aby vaše děti byly občas zticha a abyste o nich aspoň chvíli nevěděli? Raději si to nepřejte zase tak moc, pokud jsou zrovna v tom věku, kdy…celý článek

 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Doktor rozsévá, muži močí! S kojením si někam…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku