Neuvěřitelné video: Co se děje s orgány v těle ženy, která je těhotná

720p480p360p240p
Co se děje s orgány v břiše během těhotenství
VIDEO: Youtube/tahvan cazaka
Sdílej na facebooku
5. července  2016 
 06:00

Napadlo vás někdy, jak se vlastně dokáže tří až čtyřkilové miminko vměstnat do matčina břicha? Samozřejmě, část z toho jde na vrub toho, že se celé břicho zvětšuje, ale to by nestačilo. Rostoucí děloha pořádně utlačuje také vnitřní orgány. Podívejte se na video, které vám ukáže, co se během devíti měsíců gravidity děje. 

Žaludek i plíce, střeva i močový měchýř, játra. Všechny tyto orgány se musí poněkud smrsknout, když žena otěhotní. Dítě ze shluku buněk vyroste na několik kil a děloha kvůli tomu změní svůj objem zhruba desetinásobně.

Proto se budoucím matkám občas poněkud ztěžka dýchá, trápí je žaludek a pálení žáhy. Stejně jako musí často chodit na záchod. Jako by to nestačilo, ještě je může svědit a pálit kůže na břiše, na které se dělají strie. Video vám ukáže, jak to všechno probíhá.  

Další video vám ukáže to samé jen v trochu jiném provedení. Jasné je jedno – lidské tělo je mimořádné, protože vlastně hned po porodu se všechny orgány vrátí na své místo. Děloha se na svou běžnou velikost vrátí během šestinedělí.  

720p 480p 360p 240p
Jak se tělo mění během těhotenství • VIDEO: 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
720p 360p
Týden čtení dětem: Alespoň dvacet minut denně!
5. - 6. týden: Na mateřství jsou nejhorší pocity beznaděje
5. - 6. týden: Na mateřství jsou nejhorší pocity beznaděje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku