Co nás všechny žere? A co takhle Bobky, šišky, hovínka? Děti budou z knížek nadšené

Velká obrazová přírodopedie, Slovart
Foto: Slovart
Sdílej na facebooku
3. dubna  2020 
 06:00

Nevím, jak u vás, ale u nás doma se v době koronavirové pandemie dost leží v knížkách. Naštěstí jich máme hodně a neustále přibývají další. Dneska tu máme pár tipů z vydavatelství Slovart, které má navíc až do neděle 5. dubna dětské knihy s padesátiprocentní slevou – vztahuje se to na všechny žánry včetně encyklopedií. 

Zatímco byla – a samozřejmě pořád je – naše rodina v celonárodní karanténě kvůli koronaviru, ukázalo se, že děti mají vši. Zřejmě si je přinesly ještě ze školy. 

Zatímco jsme doma bojovali se vší pohromou, zajímali se potomci, jak vlastně veš vypadá. Najít to na webu zabralo dvě kliknutí, ale ukázalo se, že i o vších existují dětské knihy. 

My jsme si domů okamžitě ze Slovartu objednali tuhle – jmenuje se Co nás všechny žere a je vážně dobrá. O čem je? Podtitul mluví za vše: Paraziti – breberky kolem nás, na nás a v nás. 

Takže už vím, že existují tisíce všelijakých parazitů (od maličkých roztočů po dlouhé tasemnice), kteří mohou žít na povrchu nebo uvnitř zvířecích nebo našich těl. Při čtení se asi budete trochu drbat, ale je to vážně zábavné a poučné. 

Když vás tohle čtení pobaví, můžete si užít také další knihu stejných autorů: Bobky, šišky a jiná hovínka, tedy knihu o tom, o čem se většinou nemluví. Nevím jak vaše děti, ale moje tohle téma baví. 

Vlastně je to dobře. Zvířecí trus je totiž jednou z nejdůležitějších věcí na světě. Nakoukněte do téhle knížky a dozvíte se, co se s trusem v přírodě děje, co všechno se z něj dá zjistit, a mnoho jiného, co by vás asi nenapadlo.

Zvířecí říše je u nás doma hodně populární neustále, karanténa nekaranténa. Takže jsme museli pořídit další knížku z nabídky Slovartu, a to Velkou obrazovou přírodopedii, na kterou se hodně těšíme, stejně jako na jiný titul s podobným názvem Časopedie

Historie sice zatím u našich dětí zase tak populární nebyla, ale knížky jako tahle to viditelně mění. Časopedie ukazuje historii světa prostřednictvím časových os – od historie dinosaurů až po vesmírné lety, nástup robotiky a umělou inteligenci.

Kniha je nabitá základními fakty i spoustou detailů z historie planety Země. Základ tvoří přehled událostí světových dějin: vznik a pád velkých říší, nejdůležitější činy panovníků, průběh revolucí, nechybějí infomace o tom, jak se vyvíjelo písmo, kdo byli autoři zásadních objevů, mnoho zajímavého z dějin tance, hudby, výtvarného umění, filozofie, fyziky, chemie, feministického hnutí. Takže doporučujeme. 

A ještě jedna knížka, která by se zrovna teď mohla hodit – jmenuje se Pojď si hrát ven. Na spoustu míst a mezi lidi se teď nesmí, ale o to více se mohou hodit tipy na to, co podnikat někde kolem domu nebo v lese. 

Knížka přináší nápady na zábavu do každého počasí třeba na zahradě, v lese, u vody nebo na ulici. Ukažte dětem, jak si v lese postavit třeba tajnou skrýš nebo na zahradě vyrobit hmyzí domeček, v parku uspořádat olympiádu a na zahradě vodní bitvu.

Kosmos se otevírá! Všechno, co vaše děti musí vědět o černých dírách a bílých trpaslících

Kosmos se otevírá! Všechno, co vaše děti musí vědět o černých dírách a bílých trpaslících

Máte doma malého astronoma, který už vyrostl z encyklopedií pro nejmenší a jen o trochu větší děti? Pak tu pro vás máme tip: skvělou knížku Kosmos z…celý článek

 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku