Knihozemě přinese dvanáctku povedených knih pro malé i velké děti

720p360p
Knihozemě přinese novinky pro děti, které byste si neměli nechat ujít
Foto: Albatros Media
Sdílej na facebooku
7. května  2018 
 10:55

Rodič, který chce vybrat co nejlepší knihy pro své potomky, to nemá snadné. Výběr je totiž obrovský - ročně v Česku vyjdou více než dva tisíce knih pro děti. Pomoci mohou akce, jako je třeba blížící se Zásilka z Knihozemě, která je jakousi dětskou obdobou zavedené akce Velký knižní čtvrtek. 

Za necelé čtyři týdny přistane v knihkupectvích první Zásilka z Knihozemě, která představí výběr dvanácti povedených knih pro děti a mládež. Nebudou mezi nimi chybět oblíbení autoři jako J. K. Rowlingová, Jo Nesbø, Neil Gaiman nebo autorka bestsellerové série o Aničce, Ivana Peroutková.

Botanicum vás potěší ilustracemi i množstvím informací

Botanicum vás potěší ilustracemi i množstvím informací

Tahle kniha se může stát jednou z hvězd vaší knihovny. Vypadá jako ilustrovaný atlas z dávných časů, informace jsou přitom jasné a srozumitelné i dnešním…celý článek

Zásilka z Knihozemě, kterou chystá Albatros Media, chce usnadnit rodičům, prarodičům a dětem výběr knih. Je také začátkem širšího a dlouhodobého projektu Knihozem. Ta se představuje jako pestrý a trochu tajemný fantazijní svět, říše, kde vznikají dětské příběhy. Rodičům, prarodičům nebo učitelům, pak bude sloužit jako platforma pro získávání informací o dětských knihách a akcích s nimi spjatých. Podívejte se do GALERIE, jaké knihy 24. května vyjdou

Čekají vás zvířecí architekti i Harry Potter

My se hodně těšíme třeba na knížku Zvířecí architekti, jejíž autoři na dvaatřiceti stranách představují různá zvířecí obydlí. Kniha je určena pro děti od devíti let a tak se nemusíte bát infantility, naopak těšte se na množství podrobností. Uvidíte, že přehrady, mobilní domky, visuté mosty, podzemní zahrady i pergola pro zamilované nejsou výsadou studovaných architektů.

Zvědaví jsme na Kostíka, hrdinu knížky Kostík hledá přátele pro děti tříleté a starší. Osamělá kostřička v něm potkává holčičku Rozárku. Co z toho bude? 

Fanoušci osvědčených titulů se mohou těšit třeba na další titul ze světa Harryho Pottera, tentokrát půjde o Cestu dějinami čar a kouzel. Představí neobyčejnou sbírku magických artefaktů shromážděných na výstavě Harry Potter: A History of Magic v Britské knihovně. Čekají vás třeba učební osnovy Bradavické školy čar a kouzel od bylinkářství až po obranu proti černé magii.

A co třeba tahle kniha? Gerda, příběh velryby - autoří cílí na děti zhruba čtyřleté a starší - vypráví o tom, jak její hrdinka zůstane sama, bez rodiny. Malá a osamocená Gerda smutná bloudí oceánem, až nakonec potká nové přátele. Kosatky, tučňáky, racky nebo třeba chobotnice. Najde to, co hledá? 

Podívejte se: Příběh velryby, která hledá přátele

360p
Tip na dětskou knihu: Příběh velryby, která hledá přátele • VIDEO: 

Biblické příběhy pro děti, jaké tu ještě nebyly

Biblické příběhy pro děti, jaké tu ještě nebyly

Když řeknete dětem, že si s nimi budete číst příběhy z Bible, asi se na vás nevrhnou nadšením. Hodně tady totiž záleží na tom, jak jim to podáte a…celý článek

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Která je vaší favoritkou?

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Která je vaší favoritkou?

Narození dítěte patří k nejsilnějším životním okamžikům. Dokládají to i záběry z těchto momentů, které pořizují otcové miminek, porodní asistentky…celý článek

 

 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
720p 360p
Charlotte a George byli tak roztomilí! Jak to na svatbě slušelo…
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje
7. - 8. týden: Přijala jsem své nedostatky! Dokonalá máma neexistuje

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku