Kam dřív? Festival mini, Svět knihy nebo Mikulášovy prázdniny

Tohle vás čeká na veletrhu Svět knihy
Foto: Facebook/Svět knihy
Sdílej na facebooku
11. května  2018 
 14:00

Jestli existují nějaké víkendy, kdy se nic neděje, tak my je neznáme. Popravdě řečeno, většinou v redakci nevíme, na jakou akci se vydat dřív. Tak schválně, podívejte se na naše tipy. 

Už v pátek 11. a pak ještě v sobotu 12. května běží v Praze už tradiční Festival mini zaměřený na zboží pro nejmenší kluky a holky. Tentokrát našel zázemí v Továrně v Praze 7-Holešovicích.

Stylový a zároveň hravý festival, kde si na své přijdou malí i velcí, protože pořadatelé vystavovatele pečlivě vybírají. Převažují mezi nimi domácí autoři, značky a firmy, mezi nimiž se objeví několik výrazných zahraničních zástupců. Nabídka festivalu je pestrá a doplňuje ji nabitý doprovodný program pro děti všech věkových kategorií, v rámci něhož vás čekají mimo jiné unikátní tvůrčí dílny.

Mohu tě přebalit, nevadilo by ti to? Pedagožka radí, jak se mají rodiče chovat

Mohu tě přebalit, nevadilo by ti to? Pedagožka radí, jak se mají rodiče chovat

Dnešní rodiče daleko více zajímá, jak se jejich děti cítí, respektují jejich potřeby i názory, ale kde přesně je ta hranice, kdy už je to možná trochu…celý článek

Vše potřebné o festivalu mini najdete na webu festivalmini.cz  otevřeno je v pátek i sobotu od 10 do 19 hodin, vstupné na jeden den činí 130 korun. Děti do dvanácti neplatí nic. Pozor, kartami se vstupné platit nedá. 

Za knihami na Výstaviště

Nás láká další víkendová rozsahem ještě větší akce, kterou je tradiční Svět knihy. Běží už od čtvrtka, končí v neděli. Už tradičně ho najdete na pražském Výstavišti, jedním z hlavních témat je komiks. V pátek a v sobotu mají do sedmi večer, v neděli  pozor  už jen do čtyř. Všechny potřebné informace najdete na webu festivalu ZDE.

Vstupné pro dospělé 120 (v neděli už jen 60 korun), děti od šesti let výše platí půlku  vyplatí se to třeba tehdy, když chcete nakoupit knihy, prodávají se tu mnohdy s výraznou slevou. Vybírat je z čeho, stánků jsou tu více než dvě stovky. 

7 věcí, které vám nikdo neřekne o výchově synů

7 věcí, které vám nikdo neřekne o výchově synů

Díky synům máte jedinečnou možnost alespoň trochu nahlédnout do mužského (pro nás nepochopitelného) světa. A čeká vás nejedno překvapení! Takže,…celý článek

Něco komornějšího? Ale beze všeho! My doporučujeme výstavu, kterou najdete v galerii pražské Villy Pellé. Ta až do půlky července patří ilustracím a vtipům ikony kresleného humoru Jeana-Jacquese Sempého. Jak už název výstavy Sempé – Malý Mikuláš a jiné… napovídá, návštěvníci zavítají nejen do světa klučičí party v čele se zvídavým Mikulášem, gurmánským Vendelínem a šprtem Celestýnem. K vidění je i celá řada dalších kreseb, které baví několik generací po celém světě. Originály Sempého ilustrací ke knižní sérii Mikulášových patálií budou vystaveny v české premiéře. 

To nevyšlo! Když se rodinné fotky ani trochu nepovedou

To nevyšlo! Když se rodinné fotky ani trochu nepovedou

Objednáte fotografa, obléknete sobě i dětem sváteční šaty a těšíte se, že budete mít pěknou vzpomínku v podobě fotografie do rámečku. Jenže ouha. Ne…celý článek

Matku naprosto šokovalo pohlaví novorozence! Proč?

Matku naprosto šokovalo pohlaví novorozence! Proč?

Kim Guiley a její manžel Travis vždycky chtěli jak dceru, tak i syna. Dcera se jim narodila v roce 2013. Když Kim za pár let znovu otěhotněla, doufala…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku