Dámy, nebrblejte! MHD bývala mnohem horší

Asi budu za protivnou poučující starou matku. Ale co už. Vždycky mě totiž zarazí, když čtu nářky, jak strašné je cestovat s kočárem třeba pražskou MHD. Jasně, místy ano, schody jen pevné nebo dlouhý a nebezpečně vypadající eskalátor. Na mnoha místech je to však snadné, protože například přibylo výtahů. Kdysi dávno, v minulém tisíciletí, když jsem vyrážela s prvním kočárem já, byly výtahy v metru vzácnější než bílé vrány a nízkopodlažní tramvaj nejezdila v Praze ani jedna. Autobusy bez schodů, pokud vím, taky nebyly. A tahle změna se netýká jen Prahy, nadchla mě třeba bezbariérová veřejná doprava v Ostravě a mnohem pohodlněji už se jezdí i v Brně nebo Plzni. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy

 

Zobrazit domovskou stránku