Kavárna na kočku

Mezi kavárnami se v poslední době objevily podniky, které návštěvníky lákají na kočky. Zvířata se volně procházejí mezi stolky a na stolcích k potěše majitelů i návštěvníků. Před několika dny v jednom takovém podniku po neblahých zkušenostech zakázali vstup dětem do 12 let. Což úplně chápu. Sama bych tam s naším předškolákem nešla, protože bych mu těžko dokázala vysvětlit, že kočky mají rády svůj klid. Zarazila mě hysterická reakce některých rodičů, kteří si kavárnu oblíbili. Kočky považovali za zábavnou atrakci a teď se cítí dotčeni tím, že je tam majitelé nechtějí. To je asi nějaká zdejší móda – rodiče chodí s dětmi i do podniků, které se k tomu prostě nehodí. Asi aby sobě i okolí dokázali, že i s dětmi je možno žít naplno. Nebo spíš je to celé v duchu hesla "mám dítě, tak mi vyhovte". To nechápu, protože si neumím užít návštěvu někde, kde o mě z pochopitelných důvodů extra nestojí. Existuje přitom spousta podniků, které se naopak zaměřují právě na rodiče a děti, nejsou pitomé ani nevkusné a mají slušnou nabídku jídla i pití. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy

 

Zobrazit domovskou stránku