Do práce hned po porodu?

Finanční ředitelka internetového obchodu Rohlík.cz je těhotná. Respektive tuhle práci dostala, přestože čeká dítě. Když se tahle informace objevila na Facebooku, zazněly všelijaké hlasy. Tedy i takové, že žena s malým miminkem pracovat nemůže, protože... to nezvládne, a navíc znamenalo by to, že je špatná matka. Jistě, říct, že začnu pracovat dva týdny po porodu, je trochu provokativní. Ale proč ne? Předpokládejme, že dospělá žena dokáže odhadnout, co je pro ni a pro její dítě dobré, a že ví, co zvládne a co ne. Navíc nikdo nenutí ostatní ženy, které právě porodily, aby to udělaly stejně. Ale to, že to někde jde, mi přijde skvělé. Nakonec mám podobnou a už několikanásobnou zkušenost – miminka jsou ráda s matkou, ale je jim jedno, jestli doma, venku nebo třeba u počítače. Je to pro ně asi tak stejně zábavné/nudné, jako když bude jejich matka dejme tomu žehlit, vařit nebo vytírat. Což ženy na rodičovské dovolené běžně dělají. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy