Zvláštní přitažlivost kupé pro rodiče s dětmi

Moc mi nesedí rodiče, kteří se pod heslem "a kdo je víc" roztahují v tramvaji nebo restauraci a myslí si, že je úplně každý zvědavý na jejich potomky. Ale na druhou stranu nerozumím tomu, co vede svéprávné dospělé jedince k tomu, aby ve vlaku seděli v kupé pro rodiče s dětmi nebo alespoň na místě vyhrazeném pro kočárky a vrhali se na místa určená pro kočár i v poloprázdné tramvaji. Přitom jde často o místa nepříliš pohodlná, jako jsou sklápěcí sedačky bokem ke směru jízdy, z nichž člověk tak akorát sklouzává. Sedět nepotřebuju, ale místo pro zaparkování kočáru a možnost chytit se madla se přece jen hodí. Kdekoli jinde člověku hrozí, že sletí, a ještě s kočárkem obtěžuje ostatní, což dělám hodně nerada. Dětské kupé ve vlaku zase beru jako možnost umístit děti někam, kde nemusím mít zase tak velké výčitky, pokud budou trochu rušit ostatní. Ale proč takové místo někdo volí dobrovolně, zkrátka nepochopím. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy

 

Zobrazit domovskou stránku