Taky nestrašíte děti Mikulášem?

Venku přibývají letáčky nabízející služby Mikuláše, čerta a anděla. A já si zase uvědomila, že tuhle hru doma vůbec nehrajeme. Ještě si pořád pamatuju, jak jsem se coby malá před Mikulášem třásla hrůzou, a to dokonce i tehdy, když jsem pochopila, že ho dělá čerstvě dospělý Jirka Janoušek ze sousedství. Bylo to vždycky celé tak trochu trapné. Jedinou příjemnou vzpomínku mám spojenou s vůní mandarinek a nových pastelek, které jsem pak vytáhla z igelitky. Už kdysi jsme se rozhodli, že náš práh Mikuláš v téhle podobě nikdy nepřekročí, a nemyslím si, že by děti nějak trpěly, když si o legendárním světci jen povídáme. Nechci je strašit ani jim namlouvat nějaké nesmysly. Ke spokojenosti jim stačí, když najdou něco malého za oknem. Nebo třeba na své židli či pod polštářem. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy

 

Zobrazit domovskou stránku