Petardou přímo do oka

Před pár dny mi volala kamarádka, jestli nemám nějakého známého mezi očními chirurgy. Že se její syn vážně zranil silvestrovským ohňostrojem. Petardou mířil tak nešikovně, že si ji střelil rovnou do oka. Nakonec ho operovali, ačkoli byl svátek a neměl službu žádný dětský oční chirurg, zase tak moc jich asi v republice nebude. Úplně dobrý konec to zatím nemá, oko je hodně poničené. 

Možná jste si podobně jako já mysleli, že když už si lidi nevyrábějí silvestrovské petardy doma, podobné úrazy, kterých byla za našeho dětství kolem silvestra plná televize, nehrozí. Ale zjevně ano, protože i s jakž takž bezpečnou petardou je potřeba umět zacházet. Že se k ní vaše děti stejně nemají jak dostat? To bohužel mají, stánkařům je nějaké doporučení, že některé jsou od 15 či dokonce až od 18 let ukradené, klidně ji prodají i dvanáctiletému. Tady možná bude nějaká ta prudivá rodičovská přednáška na místě. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy