A babičce dítě nepůjčím!

Když tak člověk sleduje debaty matek, narazí často na poněkud urputné lpění na vlastních výchovných metodách. A na názor, že pokud okolí, zejména tedy babičky s dědečky nebudou do puntíku dodržovat to, co matka nařídí, mají utrum. A vnoučata neuvidí. Rodiče se zapřou a zahlásí, že pokud nebude vše po jejich, prarodičům děti prostě nepůjčí. 

Mně to přijde většinou přehnané, protože většina těch kritizovaných prarodičů nedělá nic hrozného - asi že moje děti mají babičku, která je chce často vídat, jen jednu a tak si toho celkem vážím. A že nedělá všechno tak, jak bych to třeba dělala já? No a co, vážně. Pro děti je skvělé, když mohou vyrůstat v široké rodině a autoritu rodičů ani vývoj potomka nijak neohrozí, když si babičky něco dělají po svém. A dost možná je mohou naučit něco, co rodiče neumí. Ať už jde o nějakou vědomost, dovednost, úhel pohledu nebo třeba životní zkušenost. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy

 

Zobrazit domovskou stránku