Chvála mateřské lenosti. Kafe, prosím! | Supermámy

Chvála mateřské lenosti. Kafe, prosím!

Ráda jezdím se svými dvěma nejmenšími dětmi na výlet. Jezdíme do přírody stejně jako do muzeí a na výstavy. Na výletech miluju takové ty okamžiky, když se děti zabaví samy. A já si můžu dát kafe nebo třeba víno, pozorovat je a chválit, nemuset nic řešit a na nic odpovídat. Je vlastně jedno, jestli to bude kafe z termosky na louce v lese nebo od číšníka v kavárně. Naučit děti, že matka má právo i na takové okamžiky, považuju za zásadní trik. A upřímně se divím rodičům, kteří třeba ani v dětském koutě v kavárně nenechají potomky, ať si něco dělají po svém, ale mají nutkání jim radit, jak si v něm hrát. "Tak, máš to postavený, Karolínko, teď zazpívej zlatá brána otevřená a já tě u toho vyfotím," běhal kolem stavebnice jeden tatínek. A mezitím mu na pivu spadla pěna. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Dvojčata (2) dokonale předvádějí úvodní scénu z Ledového království

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy

 

Zobrazit domovskou stránku