Ale já tu nejsem od hlídání tvých dětí | Supermámy

Ale já tu nejsem od hlídání tvých dětí

Jedna moje známá měla plán. Že dodělá školu, bude cestovat, pak se vdá a založí rodinu. Všechno vyšlo. Narazila až teď, když měla na programu bod: moje máma odejde do důchodu a bude mi hlídat děti. Protože její matka sice do důchodu odešla a svá dvě voučata miluje, nicméně odmítla stát se neplacenou chůvou, byť jen na částečný úvazek. Protože na to nemá čas - jednak stále trochu pracuje, protože ji to baví, a krom toho ji baví i spousta dalších věcí, jako je třeba cestování, chození po horách a všelijaké přednášky. Prostě takové ty věci, na které kvůli vlastním dětem neměla moc čas, protože v době, kdy byly malé, se neslušelo, aby ženu krom dětí, práce a domácnosti bavilo i něco jiného. Tak si to teď vynahrazuje. Ne, že by ji vnoučata nezajímala, bere je na výlety a klidně i na dovolenou. Ale tehdy, když se to hodí jí. Občas vyjde rodině své dcery vstříc, ale jinak žije pořád svůj život. A podle mě dělá dobře. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Vozíte děti v autě v zimní bundě? Je to smrtelně nebezpečné, už to …

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy

 

Zobrazit domovskou stránku